^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 6 marca 2018

Robert Kubica – Druga sesja testów w Barcelonie – dzień 1

Robert Kubica w zeszłym tygodniu wziął udział w przedsezonowych testach na torze Circuit de Barcelona – Catalunya.  Polak otrzymał dwa dni na wykonanie swoich zadań. Pogoda jednak pokrzyżowała plany naszego idola i swoją profesjonalną pracę wykonał podczas jednego dnia przy niesprzyjającej aurze. W drugim dniu z racji bardzo trudnych warunków wyjechał jedynie na okrążenie instalacyjne. Auto Motor und Sport już wtedy podał informację, że Kubica weźmie udział również w drugiej sesji testów. Kibice na oficjalne potwierdzenie tej informacji czekali cztery dni. Druga sesja testów zaczyna się dziś i potrwa do piątku.

Robert Kubica – Druga sesja testów w Barcelonie – dzień 1

W dniu wczorajszym nadeszła upragniona wiadomość, która potwierdziła ostatecznie udział Roberta Kubicy w drugiej, czterodniowej sesji testów przedsezonowych na torze koło Barcelony. Robert będzie jeździł  w czwartek i piątek od rana. To kolejne, jakże ważne, kilometry dla krakowianina. Trzeba też dodać istotną informację: nie zdarza się, by trzeci kierowca zespołu miał okazję jeździć przez dwa ostatnie dni testów, na 3 tygodnie przed pierwszym GP w sezonie! Ekipa Williamsa we wtorek oraz środę chce obserwować swoich młodych kierowców. Prognoza pogody przewiduje bardzo dobre warunki, zwłaszcza w piątek, gdzie spodziewane temperatury dochodzić będą do 20 stopni. Zachmurzenia wystąpić mają w czwartek. W dzisiejszym dniu będzie słonecznie, poniżej pogoda nad torem. Sezon 2018 zacznie się podczas weekendu GP w Australii już 25 marca.


Robert Kubica – przedsezonowe testy na torze Circuit de Catalunya Barcelona w naszym klubie – pierwsza sesja 26.02-01.03.2018

1 Dzień – charakterystyka toru. (link),

2 Dzień – z Robertem Kubicą (link),

3 Dzień – z Robertem Kubicą (link),

4 Dzień – wyniki i relacje w tym zdjęcia z prywatnego spotkania na herbatce z Robertem (link)

Przewodnik kibica dla wybierających się na testy (link)


Line-up i pogoda

*dotyczy line-up : w dniu wczorajszym Red Bull podał informację, że z powodu choroby Daniela Ricciardo we wtorek zobaczymy Maxa Verstappena

Relacje oraz live time (wtorek, 6 marca)

F1today:

live blog : (link)

Sky Sports:

8:00 – 18:00 Live blog Sky Sports (link)
21:00 – podsumowanie dnia, Day One
21:00 – Ted’s Notebook, Day One

Eleven Sports 1

Wtorek 21:00
Środa 21:00
Czwartek 21:00
Piątek 23:00

Fotogaleria


Wyniki drugiej sesji przedsezonowych testów F1 : Dzień 1


Jacques Villeneuve o Robercie Kubicy

“Wspaniale dla niego, że znów jest w świecie F1, ale powiedziano mi, że jeździ szybciej niż podstawowi kierowcy i to problem. Nie jest możliwe, żeby Kubica był na tym poziomie co przed wypadkiem więc wygląda na to, że kierowcy Williamsa mogą być słabi”.


Wywiad z Robertem

 


Podsumowanie pierwszego dnia testów

W pierwszym dniu drugiej sesji testów Williams uzyskał 9 (Sergey Sirotkin) i 13 (Lance Stroll) czas. Rob Smedley jest jednak przekonany, że zespół znajduje się na podobnym poziomie jak w ubiegłym sezonie. “Według naszych odczuć i obliczeń znajdujemy się w środku stawki. Za Renault, ale przed Force India i McLarenem.” – powiedział Anglik.

Do dzisiejszych czasów nie przykłada się w zespole wagi, ponieważ głównie zajmowano się symulacją wyścigu i długimi stintami – dlatego Stroll znalazł się na odległym, ostatnim miejscu. Kanadyjczyk przejechał za to aż 86 okrążeń. Sirotkin zaliczył ich 42. U Rosjanina pojawiły się kłopoty z karoserią. “Dzisiaj nie było idealnie, ale jest jak jest” – powiedział Sergey.

Lance Stroll pozytywnie podsumował dzisiejszy dzień: “Pokonałem pierwszy dystans wyścigowy w tym roku. Zdecydowanie zrobiliśmy krok do przodu. Czuję większą stabilność i przyczepność niż w minionym roku, ale musimy odczekać, w jakim miejscu znajdziemy się w porównaniu z resztą.”


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 07:48

Udostępnij:

error: Content is protected !!