^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 16 czerwca 2018

Mark Webber : “Kocham Kubicę … z radością zobaczyłbym jego powrót. Czy jest to możliwe?”

Mark Webber były kierowca F1 i WEC w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”  rozważa możliwość powrotu Roberta Kubicy do królowej motorsportu. “Kocham Roberta. Jest niesamowity, ale… Czy poradzi sobie w deszczu na Suzuce?” – zadaje pytanie australijski kierowca. Webber nie ma cienia wątpliwości, Kubica jest gotowy mentalnie, ale nadal istnieje wiele pytań, na które nie ma odpowiedzi. 

Fot. Motorsport.com

Mark Webber o Robert Kubica

Mark Webber “Kocham Roberta. Każdy jego fragment i z radością zobaczyłbym jego powrót. Jeśli chodzi o jego mentalność, nie mam cienia wątpliwości. Ma niesamowity umysł, a do tego w kwestiach technicznych może tak bardzo pomóc Williamsowi. Bo oni nie mają tu wkładu doświadczonego zawodnika. Ich kierowcom całkowicie go brakuje. Nie są w stanie pomagać w rozwoju zespołu i samochodu, co widać po tym, co się działo z zespołem, odkąd odeszli Rubens Barrichello, a potem Felipe Massa. Potrzebujesz kierowców, którzy wiedzą, czego chcą od samochodu i o to walczą. Naciskają na inżynierów i dają im dodatkową motywację. W tych kwestiach Robert jest bardzo dobry, ale znów – czy poradzi sobie w najgorszych okolicznościach? Ja tego nie wiem. To pytanie do niego oraz Williamsa. Czy będzie w stanie przejechać Grand Prix Singapuru?”

Robert Kubica - Grand Prix Monaco 2018

Webber nie widzi przeszkód, by Robert znalazł miejsce w innym zespole niż Williams, jednak musi wywiązać się ze swoich zadań. Zespół zatrudniający kierowcę musi mieć pewność, że poradzi sobie w najcięższych warunkach.

“Wszyscy z nim sympatyzujemy, wszyscy dla niego mają otwarte serca, ale ostatecznie to on musi się wywiązać ze swoich zadań, a on wie to lepiej, niż ktokolwiek inny. Jest prawdziwy, szczery, prostolinijny. Odróżnia bzdury od prawdy. Bez wątpienia Robert jest w stanie przejechać te łatwiejsze wyścigi, podobnie jak i słabsi kierowcy, ale on nie jest jednym z nich. On zawsze błyszczał szczególnie na najtrudniejszych torach. Na Suzuce był niewiarygodnie szybki, podobnie jak w Monako. Jego umysł nie budzi żadnych wątpliwości, ale kwestie fizyczne? Nie znam na to odpowiedzi i muszę podkreślić, że nie poddaję tego w wątpliwość. Ja nie twierdzę, że on sobie nie poradzi. Po prostu stawiam pytanie, czy jest to możliwe? “ – zakończył Mark Webber

W całości rozmowę przeczytacie tutaj.


Aktualizacja : Niedziela, 17 czerwca (10:00)

Na wczorajszej gali honorującej zasłużonych dla gminy Monte di Brianza sportowców w Ello, Robert Kubica otrzymał z rąk zastępcy burmistrza pamiątkową tablicę.

Źródło: http://www.casateonline.it

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 15:50

Udostępnij:

error: Content is protected !!