^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 20 lipca 2018

Formula 1 : Grand Prix Niemiec 2018

Już w niedziele odbędzie się wyścig Grand Prix Niemiec, który po rocznej przerwie wrócił do kalendarza mistrzostw świata F1. 11 runda mistrzostw zostanie rozegrana na torze Hockenheim. Zapraszamy do komentowania.

Grand Prix Niemiec

Po rocznej nieobecności królowa motorsportu powraca na tor Hockenheim. Poprzedni wyścig o Grand Prix Niemiec odbył się w 2016 roku i  wygrał go Lewis Hamilton. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo kierowcy Mercedesa a szóste w siedmiu startach w sezonie 2016. Niestety zainteresowanie kibiców nie pozwoliło pokryć kosztów, a dodatkowo obniżone ceny biletów, nie dały też efektów i skutkowało to nie podpisaniem umowy na sezon 2017. Włodarze drugiego toru Nuerburgring nie dogadali się z władzami miejscowego samorządu w sprawie dotacji, która była warunkiem koniecznym. Wobec powyższego nie było możliwości zorganizowania weekendu wyścigowego w 2017 roku. W tym roku wszyscy liczą na większe zainteresowanie kibiców, wspaniałe emocje i oczywiście dochody.

Grand Prix Niemiec odbędzie się po raz 63, a po raz 36 na Hockenheim. Na Nuerburgringu gościło dotychczas 26 razy, jeden wyścig w 1959 roku odbył się na torze Avus. Najwięcej zwycięstw podczas w Grand Prix Niemiec odnotował Michael Schumacher (1995, 2002, 2004, 2006) na  drugim miejscu razem plasują się Hamilton (2008, 2011, 2016) i Hiszpan Fernando Alonso (2005, 2010, 2012).

FORMULA 1 EMIRATES GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2018

Hockenheim

Pierwsze Grand Prix – 1970
Liczba okrążeń – 67
Długość toru – 4.574 km
Dystans wyścigu – 306.458 km

Rekord toru Kimi Raikkonen w 2004 roku 1.13,780

Harmonogram weekendu GP Niemiec

Piątek, 20 Lipca 2018

11:00 – 12:30 : 1 sesja treningowa
15:00 – 16:30 : 2 sesja treningowa

Sobota, 21 Lipca 2018

12:00 – 13:00 : 3 sesja treningowa
15:00 – 16:00 : Kwalifikacje

Niedziela, 22 Lipca 2018

15:10 – 17:10 : Wyścig

mapa GP Niemiec 2018

GP Niemiec Opony na weekend

Grand Prix Niemiec – Relacje w TV – Eleven Sports


Aktualizacje:

Robert Kubica w kolejnym odcinku Williams TV

Robert Kubica opowiadał na pytania kibiców – AMA portalu Reddit

Robert Kubica RedditPytanie: Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś kultową postacią w tym dziale?
Kubica: – Nie wiedziałem, że jestem kultową postacią!

Pytanie : Gdzie jak sądzisz – w jakim punkcie kariery znajdowałbyś się wraz z rozpoczęciem sezonu 2012 z Ferrari?
Kubica:Nie ważne gdzie byłby ten punkt, by mówić co by było gdyby … koncentruje się na tym co jest teraz.

Pytanie : Czy Hass jest realną opcją dla Ciebie na ściganie się w sezonie 2019?
Kubica:Nie mam z nimi kontaktu.

Pytanie : Czy możesz powiedzieć, jak dzięki twoim startom w F1 zmienił się motorsport w Polsce, czy czujesz tego jakiś wpływ?
Kubica: Pochodzę z kraju, który ma większą historię w rajdach niż w wyścigach. Kiedy byłem mały nie miałem możliwości oglądania F1, ale teraz mogę i widzę kilka młodych talentów, którzy wygrywają w kartingu. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia zobaczmy jednego z nich w F1.

Pytanie: Jeśli mógłbyś powtórzyć jeden wyścig w którym brałeś udział, który z nich byś wybrał?
Kubica: Singapore 2008 – Myślę, że wszyscy pamiętają ten wyścig z wypadkiem Pieqet.  Z przyjemnością powtórzyłbym ten wyścig, ponieważ oszczędzałem paliwo w tym czasie. Prawdopodobnie gdyby do tego wypadku nie doszło – wygrał bym ten wyścig. Zrobisz wszystko by zaoszczędzić 100g, nie było to trudne. Mogło to być łatwe zwycięstwo.

Pytanie: Robert, wielu kibiców pamięta legendarne okrążenie Q3 na Suzuce 2010. Jak tego dokonałeś? Jak wspominasz ten dzień? Proszę, porozmawiaj z FOM aby udostępnili onboard z tego okrążenia.
Kubica: – Również chciałbym obejrzeć onboard z tego okrążenia! Nigdy go nie widziałem! To było ekstremalne okrążenie, mam z niego wiele wspomnień, towarzyszyły temu wielkie emocje! Mieliśmy problemy z podłogą i nie było wystarczającej przyczepności, dlatego było to ekstremalne okrążenie. Nie byłem w stanie udzielać wywiadów po tym okrążeniu, nadal  towarzyszyły mi emocje po przejeździe. Auto dobrze się prowadziło i miał nad nim świetną kontrolę. Obiecano mi, że dostaniemy ten onboard!

Pytanie: W podcaście F1 “Beyond the Grid” wspominałeś, że nie wiedziałeś wiele w początkach swojej kariery o F1. Kto był twoim pierwszym ulubionym kierowcą F1 i którego poznałeś?
Kubica: Pierwszym jakiego pamiętam był Damon Hill. Jedyne GP jakie widziałem było na Węgrzech w 1997, widziałęm jak prowadził w wyścigu, jednak przez problemy techniczne ukończył na 2 pozycji. To było wyjątkowe, widzieć go podczas wyścigu – mam ten obraz cały czas w głowie, gdy wracam pamięcią do tamtych chwil.

Pytanie: Robert, powinieneś pomyśleć o napisaniu autobiografii.
Kubica:  – W tej chwili nie planuję napisania książki. Koncentruję się na mojej karierze, więc nie ma teraz czasu na nic innego.

Pytanie: Który sezon F1 w twojej karierze przyniósł Ci najwięcej doświadczenia i dlaczego?
Kubica:Myślę, że był to rok 2007, uczyłem się i pozytywnie przeszedłem rok 2006 , ale 2007 był trudnym rokiem. Samochód nie był dopasowany do mojego stylu jazdy, co nie pomagało mi w nauce.

Pytanie: Jaki samochód posiadasz i jakim jeździsz? Jaki samochód chciałbyś mieć?
Kubica:Jestem wielkim fanem diesel i jeżdżę nimi bardzo dużo. W tej chwili jeżdżę Audi RS6, wcześniej miałeęm Renault Megane, którym przejechałem 300,000 km – więc musiałem zmienić!

Pytanie: W jakie symulatory grasz i jaka jest twoja opinia na ich temat?
Kubica: –  Jestem bardzo zapracowany w chwili obecnej, ale bardzo lubię iRacing. Goście, którzy tam się ścigają są naprawdę szybcy, a twórcy robią fantastyczną robotę.

Źródło: Reddit


Kubica HaasKubica: Zawsze lubię robić rzeczy po cichu. Rozmawiamy i pracujemy nad sezonem 2019

“Jeśli chodzi o moją osobę, zawsze lubiłem robić rzeczy bardziej po cichu, są pewne rozmowy, ale akurat nie z Haasem. Nie rozmawiam z nimi na dzień dzisiejszy. Co się wydarzy w przyszłości, ciężko powiedzieć. Jeśli chodzi o Force India i mieszanie mnie z Lancem, to tak naprawdę nie wiem czy on tam w ogóle pójdzie. Zobaczymy, nie mówię tak nie mówię nie. Jeśli chodzi oto z kim rozmawiam. Fakt jest taki, że nie będzie łatwo. Pracujemy i zobaczymy. Widzimy się na Węgrzech.” – powiedział Robert Kubica w rozmowie dla Eleven Sports


Galeria zdjęć :

 


Wyniki, Statystyki, Kalendarz, Klasyfikacje – GP Niemiec 2018


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 07:59

Udostępnij:

error: Content is protected !!