^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 14 lipca 2018

Robert Kubica na Festiwalu Prędkości : FOS Goodwood z Martini 2018

Robert Kubica na Festiwalu Prędkości w Goodwood razem z Martini. Impreza będzie trwała od 12 lipca do 15 lipca. Według oficjalnej strony FOS Goodwood, Robert ma się pojawić w dniach 14-15 lipca, podczas celebrowania 50 lecia Martini w Motorsporcie. Każdego dnia, Robert jest coraz bliżej swego celu o którym wspominał, a jest nim miejsce etatowego kierowcy w 2019. Zapraszamy do komentowania na stronach klubowych.

Robert Kubica na Festiwalu Prędkości FOS Goodwood z Martini 2018

Robert Kubica w tamtym roku, chciał bardzo pojawić się w tegorocznej edycji Festiwalu Prędkości w Goodwood. I pojawi się, tym razem nie za sterami bolidu Williams Martini Racing a tylko z samym Martini. Rola jaka przypadnie w tym roku Robertowi jest mocno ukrywana. Do małego zamieszania przed Festiwalem doszło, gdy oficjalna strona Goodwood anonsowała naszego rodaka w rajdowej Lanci 037. Informacje zdementował przed GP Wielkiej Brytanii sam Robert Kubica. Strona Goodwood też przeprosiła za pomyłkę.

Goodwood Festival of Speed to chyba największe na świecie samochodowe “garden party”, podczas którego w letni weekend można spotkać znanych kierowców i podziwiać imponujące auta wyścigowe oraz motocykle i auta rajdowe z najróżniejszych epok – od modeli przedwojennych, po nowoczesne bolidy F1.

Jest to bardziej hołd dla wyścigów samochodowych, niż poważny wyścig. Kierowcy nie prowadzą swoich samochodów na torze, ale na pagórkowatym terenie Goodwood House w Westhampnett, na południu Anglii. Jedną z jego szczególności jest możliwość odwiedzenia padoku i rozmowy z kierowcami, jaką ma każdy z widzów.

Trasa, zwana „Hill Climb” liczy 1,86 km, ma 9 zakrętów i wije się poprzez łąki i lasy oraz wzdłuż małych murków. Nie ma stref bezpieczeństwa z oponami. Wzdłuż trasy piętrzą się bele słomy. Juan Pablo Montoya tak ją kiedyś opisał: “To najbardziej ciasna i nierówna trasa, z najmniejszą przyczepnością, po jakiej kiedykolwiek jechałem, ale kocham ją.”

W 2018 roku MARTINI® będzie obchodzić 50-lecie wyścigów. MARTINI Racing™ po raz pierwszy pojawił się z Porsche 910 w 1968 roku i stał się jedną z najbardziej znanych marek w sporcie motorowym dzięki unikalnym czerwonym, białym i niebieskim paskom wyścigowym. W tym roku, podczas Goodwood Festival of Speed, obchody 50. rocznicy skupią się wokół MARTINI, gdzie sesje “MARTINI & Friends” przez cały weekend dostarczą wglądu w świat wyścigów MARTINI Racing™

Robert Kubica i napis na samochodzie MARTINI Racing™ wiąże się z możliwością zrobienia sobie zdjęć. Do wyboru samochód Williams Martini Racing F1, Lancia Delta Integrale i wiele innych. To tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić imprezę MARTINI.

Częścią obchodów MARTINI będzie wspaniała kolekcja najlepszych przykładów czerwonych, białych i niebieskich maszyn, w tym Lancia LC2, kolekcja Porsche i Ford Focus Colina McRae, który zwyciężył w rajdach.

Goodwood to bezapelacyjnie wspaniałe motoryzacyjne święto, podczas którego zobaczymy wiele gwiazd. Pełna lista zgłoszeń dostępna tutaj:[LISTA ZGŁOSZEŃ]

W tym roku Harmonogram wygląda tak:[ROZKŁAD JAZDY]

Przypomnijmy sobie jak to było rok temu:

Robert Kubica w Goodwood Festival of Speed 2017

Niezapomnianych wrażeń z zeszłorocznej edycji dostarczył nam nasz Klubowicz Alter Ego i tu jego relacja :

Okiem Kibica – Robert Kubica w Goodwood Festival of Speed

Relację live można zobaczyć na profilu Festiwalu

Galeria:

Relacja na żywo:

[arena_embed publisher=”rk” event=”1531564523425″]

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 15:37

Udostępnij:

error: Content is protected !!