^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 27 listopada 2018

Robert Kubica i Williams Racing: Testy Pirelli w Abu Dhabi na sezon 2019

Rok przeleciał w oka mgnieniu. Robert Kubica w zeszłorocznych testach na torze Yas Marina to już przeszłość, a już za chwile czekają nas ponownie emocje związane z tym wydarzeniem. Po sezonie pełnym zwrotów akcji, na torze jak i poza nim w niekończącym się serialu pod tytułem “Robert wróć!”, czas na posezonowe testy opon Pirelli. W dniach 27-28 listopada 2018 roku odbędą się testy opon Pirelli przygotowywanych na sezon 2019 w Abu Dhabi. Udział w tych testach wezmą wszystkie zespoły Formuły 1.

Robert Kubica - Klub Kibiców

Testy na torze Yas Marina są ostatecznym sprawdzianem szykowanych przez Pirelli mieszanek opon na 2019 rok. Pirelli bezpośrednio po nich podejmie decyzję na temat tego jakie rodzaje mieszanek wybiorą na kolejny sezon. Testy mają trwać dwa dni, i wezmą w nich udział wszystkie zespoły wykorzystując jeden samochód. Na testach tych zespoły będą musiały również wybrać opony na najbliższe testy zimowe i na pierwsze cztery wyścigi Grand Prix. W odróżnieniu od sezony 2018 na rok 2019 Pirelli Motosport przygotowało tylko trzy kolory oznaczenia opon (infografika poniżej), w 2018 zespoły miały do dyspozycji sześć kolorów opon na suchą nawierzchnię plus pośrednie i deszczowe.

Robert Kubica i Williams Racing: Testy Pirelli w Abu Dhabi na sezon 2019

Tor

www: strona toru https://www.yasmarinacircuit.com/en

Twitter : https://twitter.com/ymcofficial

Facebook : https://www.facebook.com/yasmarinacircuit

Pogoda [LINK]

Relacja Live :

http://directo.soymotor.com/

Robert Kubica i Williams – sezon 2019

Zespół Williams Racing na testy wystawia całkiem nowy skład kierowców, którzy mają się ścigać dla zespołu w przyszłym sezonie. Jest to oczywiście Robert Kubica, polski kierowca, który dokonał niemożliwego i po ośmiu latach pełnych wyrzeczeń spełniając marzenia tysięcy fanów powrócił do królowej motosportu oraz młody George Russel okrzyknięty talentem, który to właśnie zapewnił sobie tytuł mistrzowski w Formule 2 wygrywając na koniec finałowy wyścig w Abu Zabi.

Robert Kubica i Williams Racing: Testy Pirelli w Abu Dhabi na sezon 2019

Kierowcy podzielą się dwoma dniami. Kubica będzie jeździć we wtorek po południu i w środę rano. George oczywiście w pozostałym czasie.

Przed testami Polak brał udział w pierwszym treningu podczas GP Abu Zabi, kończącego sezon 2018. Trening ten już całkowicie poświęcono przygotowaniom na sezon 2019 o czy wspomniał Robert podczas wywiadów:

Podszedłem do treningów na spokojnie. To był pierwszy raz od czterech miesięcy, kiedy byłem w bolidzie. Sprawdziliśmy kilka rzeczy na przyszły sezon, by nauczyć się czegoś nowego. Nie skupiałem się na wyciąganiu tempa. Chodziło o wiedzę i kierunek, w którym mamy podążać. Będziemy tę pracę kontynuować w przyszłym tygodniu – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami.

Robert Kubica zajął dwudzieste miejsce, ale był zadowolony z rezultatów osiąganych w ostatnich dniach.Wszystko poszło zgodnie z planem. Wykonaliśmy założoną pracę i potwierdziliśmy to, co chcemy. Czekam na kolejne testy. Bardzo ważne, bo wkrótce trzeba wybrać opony na pierwsze wyścigi – dodał.

Składy zespołów na testy Pirelli F1 2019.

Mercedes  Valtteri BOTTAS Valtteri BOTTAS
Ferrari Charles LECLERC/ Charles LECLERC/
Red Bull Pierre GASLY/ Pierre GASLY/
Renault Nico HÜLKENBERG Artem MARKELOV
Haas F1 Team Pietro FITTIPALDI Louis DELÉTRAZ
McLaren Lando NORRIS Carlos SAINZ JR.
Force India Sergio PÉREZ (AM)/ Lance STROLL (PM) Lance STROLL
Sauber Kimi RÄIKKÖNEN/TBC Kimi RÄIKKÖNEN/TBC
Toro Rosso Sean GELAEL Daniil KVYAT
Williams George RUSSELL (AM)/Robert KUBICA (PM) Robert KUBICA (AM)/George RUSSELL (PM)

Robert Kubica i testy w Abu Dhabi 2017 – wyniki


Wypowiedzi po testach:

Zespół Williams Racing zakończył udany test opon Pirelli w Abu Dhabi, z podstawowymi kierowcami na sezon 2019. George Russell i Robert Kubica podzielili obowiązki kierowcy podczas dwudniowego testu, George ukończył 97 okrążeń, a Robert 71 przez oba dni testów.

Williams Racing

Robert Kubica:

– Skupiono się na oponach Pirelli w specyfikacji na 2019 roku, bardzo ważne było zrozumienie na czym polega różnica. W tej chwili testujemy w bardzo gorących warunkach, ale testy zimowe i pierwsze wyścigi będą inne. Przejdziemy przez program, który prowadziliśmy przez ostatnie dwa dni, i usiądę z chłopakami i Georgem, aby wybrać opony do testów zimowych i pierwszych czterech wyścigów. Dodatkowo, była to dla mnie dobra okazja, aby wrócić do samochodu, wypróbować różne opony, ale także rozgrzać mięśnie, zanim naładujemy akumulatory. Zima będzie długa, a my przygotujemy się przez ten czas do nadchodzącego sezonu. Dobrze pracuje się z George’em. Jest bardzo miłym facetem i mamy dobrą współpracę, która ma kluczowe znaczenie dla nas i dla zespołu. W sumie test był udany.

George Russell:

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jak minął mój pierwszy test z Williamsem, ogólnie rzecz biorąc, był bardzo pozytywny. Fantastycznie było poznać wszystkich i zrozumieć, jak działa zespół i oczywiście jeździć samochodem. Byłem mile zaskoczony tym, jak samochód się czuł i myślę, że zrobiliśmy kilka dobrych kroków przed 2019 rokiem. Test opon był bardzo korzystny dla zespołu, zebraliśmy kilka naprawdę dobrych informacji, co stanowi świetny pomysł na zimowe testy i pierwsze wyścigi. Praca z Robertem podczas testu była świetna, ma on dużą wiedzę inżynierską opartą na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń. Wierzę, że możemy odnieść pozytywny cel i popchnąć zespół w dobrym kierunku, aby uzyskać większą wydajność. Nie ma czasu na odpoczynek w ciągu najbliższych kilku tygodni, będę bardzo zajęty udziałem w wydarzeniach takich jak Autosport,  BRDC Awards i event Mercedesa.

Źródło: Williams Racing

źródło Williams Racing

Przegląd Sportowy

Robert Kubica:

Opony są bardzo ważne we współczesnej Formule 1, więc trzeba było sprawdzić te mieszanki jedną po drugiej i zrozumieć, jak działają. Przekonać się, co przygotowało nam Pirelli na przyszły rok. To bardzo ważne testy i trwają tylko dwa dni. Pracowaliśmy nad tym, nad czym i pozostałe ekipy. Staraliśmy się zrozumieć, jak działają różne mieszanki w różnych warunkach. Zbieraliśmy jak najwięcej informacji o tym, co zmieni się w przyszłym roku mówił Polak.

Osiągnąłem moje personalne cele, choć z pewnością lepiej byłoby przejechać trochę więcej kółek. Powiedzmy, że koncentrowaliśmy się na konkretnych rzeczach i wykonaliśmy program w stu procentach. To pozytywne. Teraz musimy się oprzeć na tych testach. Ja czekam już na przyszły sezon. Nie jestem zestresowany. Nic z tych rzeczy zapewnił kierowca Williamsa.

Najpierw musimy się skoncentrować na naszych głównych problemach z tego roku. Tu niewiele mogę pomóc przez zimę, ale gdy nowy bolid zacznie już jeździć, zobaczmy jego mocne strony i to, co trzeba poprawić, choć mam nadzieję, że będzie miał tylko mocne strony – odpowiedział na pytanie o nowy samochód.

Więcej: Przegląd Sportowy

źródło Williams Racing


Galeria Robert Kubica testy Pirelli :


Aktualizacja :

Wyniki dzień pierwszy testy:

źródło Pirelli

Dzień drugi:

Wyniki drugiego dnia testów

Bardzo ciekawa scenka mająca wiele podtekstów :)

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 07:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!