^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 2 stycznia 2019

Robert Kubica – Powrót utraconego mistrza

“Przygotowania do sezonu dotyczą nie tylko bolidu, ale też człowieka. Trzeba się przygotować fizycznie oraz mentalnie i być gotowym na sezon, ponieważ jest on dużo dłuższy teraz, niż gdy ścigałem się dawniej.” – mówił niedawno podczas zeszłotygodniowej wizyty w Częstochowie Robert Kubica. Williams, zespół Polaka również rozpoczął przygotowania do sezonu, pierwsze efekty można już zaobserwować  na jego stronie, gdzie znikły logotypy partnerów m.in Martini, JCB czy Oris. Oficjalna strona F1 natomiast wskazuje, jako jeden z 10 powodów dlaczego każdy fan powinien być podekscytowany sezonem 2019 i powrotem Roberta Kubicy – “Powrót utraconego mistrza”.

Robert Kubica Cel jest bardzo ambitny

Przygotowania do pierwszego wyścigu w sezonie 2019

Robert Kubica „Przygotowania do sezonu dotyczą nie tylko bolidu, ale też człowieka. Trzeba się przygotować fizycznie oraz mentalnie i być gotowym na sezon, ponieważ jest on dużo dłuższy teraz, niż gdy ścigałem się dawniej. Dodatkowo Williams dysponuje symulatorem, a ja dawniej startowałem w zespołach, które go nie miały, czyli teraz jest więcej czasu spędzanego w siedzibie ekipy. Okres świąteczny to dla mnie pięć dni wolnego, ale nawet w tym czasie przez trzy dni prawie dziesięć godzin spędziłem na rowerze i jeszcze kilka godzin ćwicząc w siłowni. Święta obchodziłem przy stole, ale były także treningi. To po to, aby przygotować się jak najlepiej, ale też żeby nie robić tego na ostatni dzwonek, ponieważ cała machina Formuły 1 ruszy tak naprawdę już od połowy stycznia. W połowie lutego mamy pierwsze testy i czasu na spokojny trening będzie dużo mniej, a pracy dużo więcej. Wiele się dzieje, pomimo faktu, że jest to dla nas okres wakacyjny, to odpoczynku nie ma. Jest praca. […] Oczywiście przygotowanie fizyczne i mentalne będzie bardzo ważne, ale tu akurat wiem, co jest potrzebne i co zrobić, aby znaleźć się na satysfakcjonującym mnie poziomie. Dlatego też obecny okres jest tak ważny. Chodzi o to, aby przyszykować się jak najlepiej.

Cel na sezon

Robert Kubica „Zadanie jest trudne i cel jest bardzo ambitny, ale ja chyba słynę z tego, że nie biorę się za rzeczy, które są lekkie i łatwe. To, czy się uda i jak blisko jestem celu… Tu wiele będzie zależało też od tego, jak będę czuł się w bolidzie i jaki w ogóle będzie ten nowy bolid. […] Mój cel jest bardziej osobisty. Prywatny, jako kierowcy. Bardzo możliwe, że tylko ja będę w stanie ocenić, czy udało mi się go osiągnąć lub jak daleko od niego jestem.”

Czego życzyć Kubicy na nowy rok

Robert Kubica „Myślę, że wszystkim trzeba życzyć zdrowia, ponieważ ono jest najważniejsze. Oczywiście ułatwiłby mi zadanie dobry bolid, ale powiedzmy, że jeśli będzie zdrowie oraz kondycja i wszystko będzie na swoim miejscu, to ja już zadbam o resztę.”

Williams 2019 – zmiany z początkiem roku

Na stronie Williamsa można zaobserwować już sporo zmian, oprócz zakładek na sezon 2019 zespół zaktualizował listę partnerów. Na chwilę obecną nie jest ona imponująca: Rexona, Orlen i Acronis pozostali partnerzy to firmy współpracujące technologicznie lub dostawcy.

W większości zespół z Grove opuści partnerzy bezpośrednio związani z byłymi kierowcami Williamsa Sirotkinem i Strollem. Na uwagę zasługuje brak szwajcarskiej firmy Oris, która przed końcem sezonu 2018 wypuściła na rynek limitowaną serię zegarów sygnowanych nazwiskiem Roberta Kubicy.

Można zakładać, że to dopiero początek zmian na stronie Williamsa. Oczywiście najbardziej kibice wyczekują na zmiany w zakładce sklep.

Mówią i piszą o Kubicy

Kajto : Nie znam się na F1, ale dla mnie Robert jest wielkim człowiekiem. Jestem jego fanem.

Kajetan Kajetanowicz “Kochani, ja naprawdę nie znam się na Formule 1. Dla mnie Robert jest wielkim człowiekiem, to co osiągnął i w jaki sposób to zrobił, z jaką determinacją. Wiem, bo jestem sportowcem, który też dużo poświęca, więc zdaję sobie sprawę ile on poświęcił. Tym bardziej szanuję Roberta i myślę, że powinniśmy wszyscy mieć do niego spory respekt, myślę tu o rywalach. Pomimo tego, nie oszukujmy się, w tym roku będzie ciężko jechać tym samochodem. Podkreślam nie jestem wielkim fanem F1 i wielkim ekspertem, ale jestem fanem Roberta. Powinniśmy patrzeć na to z dłuższej perspektywy, a nie tylko roku, na to co będzie się działo i za co mocno trzymam kciuki.”

Daniel Obajtek, prezes zarządu Orlenu oficjalnie powitał Roberta

„Robert, teraz już oficjalnie witamy na pokładzie PKN ORLEN! To będzie dobry rok”  – napisał Obajtek. Niebawem, możemy spodziewać się bardziej oficjalnego akcentu zawarcia współpracy.

Powrót utraconego mistrza

“10 rzeczy, którymi każdy fan F1 powinien być podekscytowany w 2019 roku” taki artykuł opublikowała oficjalna strona F1. Na czwartej pozycji znalazł się Robert Kubica – “Powrót utraconego mistrza”

“Historia, która cieszy serca fanów sportów motorowych na całym świecie, podczas wyścigu w Grand Prix Australii w 2019 roku, sprawi, że Robert Kubica w Williamsie stanie na starcie, dokładnie 3045 dni po swoim ostatnim Grand Prix z Renault w 2010 roku. Znane są powody tak długiej rozłąki z dala od sportu – powody, które nie miały nic wspólnego z brakiem talentu Polaka. Ostatnio Kubica został określony przez swojego dawnego rywala kartingowego Lewisa Hamiltona, jako “jeden z najbardziej utalentowanych kierowców, z którym miałem przyjemność ścigać się” Miejmy nadzieję, że obecność Kubicy w Williamsie wraz z panującym mistrzem Formuły 2, George’em Russellem, może pomóc zainspirować zespół, by włączył się do walki konstruktorów w 2019 roku.”

Robert Kubica – The Second Chance

 


Źródło: Przegląd Sportowy, Polsat Sport, F1.com, Williams

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 10:38

Udostępnij:

error: Content is protected !!