^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 8 marca 2019

“Niezniszczalny” Historia Roberta Kubicy z niespodzianką

Długo czekaliśmy na książkę o Robercie Kubicy. Za sprawą dziennikarzy podążających krok w krok za naszym rodakiem mamy możliwość przeczytać o życiu Roberta Kubicy – jakim jest człowiekiem i jego niesamowitą historię, która mogłaby być scenariuszem do filmu.

"Niezniszczalny" Historia Roberta Kubicy z niespodzianką

Fot. Michał Pol @polsport

Temat na scenariusz, ” Jeśli wróci, będzie z tego piękny film” – twierdzili dziennikarze i fani Roberta Kubicy, gdy Polak walczył o bezprecedensowy powrót do Formuły 1.

Byli w błędzie.

Robert pierwszy, ekscytujący scenariusz napisał dużo wcześniej, zanim jeszcze zadebiutował w królowej sportów motorowych.

Tak zaczyna się książka o Robercie Kubicy w której można przeczytać o rzeczach niewyobrażalnych dla przeciętnego człowieka. O rzeczach pokazujących nie tylko, jakim jest sportowcem, ale przede wszystkim – człowiekiem.

Dzięki takim osobom jak Aldona Marciniak – która pełni dziś funkcję redaktora oraz dziennikarki specjalizującej się w sportach samochodowych i Cezary Gutowski – śledzącego poczynania naszego idola od 2002 roku, pierwszego polskiego dziennikarza ze stałą akredytacją F1, od 1998 roku publikującego na łamach Przeglądu Sportowego zajmując się motorsportem oraz autami drogowymi, mamy możliwość dowiedzieć się pewnych smaczków z życia Roberta. Mamy możliwość poznać go jako człowieka, jako kogoś kto po prostu może być przykładem dla wielu.

"Niezniszczalny" Historia Roberta Kubicy z niespodzianką

W dniu wczorajszym odbył się wieczór autorski podczas którego, mieliśmy okazję usłyszeć parę ciekawych rzeczy. Michał Pol jako gospodarz przeprowadził wywiad z Autorami książki a zaszczytna rola przeczytania kilku rozdziałów przypadła dla Pawła Deląga.

Na pytanie Michała Pola kto był pomysłodawcą projektu “Niezniszczalny” Odpowiada Aldona Marciniak wspominając przeszłość:

– Lecimy na rajd Meksyku i oficer prasowy patrzy na nas i do Czarka mówi eeeee Ona jest Twoja szefowa…

Na co Cezary odparował :

Aldona w aktualnej sytuacji jest “głowa” z racji zarządzania projektem „Niezniszczalny”. Ja byłem “ręką” bo odpowiadałem za warstwę literacką

Robert Kubica, na pytanie Cezarego Gutowskiego czy zgadza się na to, by została napisana książka o jego biografii wyraził zgodę i w ten sposób możemy być czytelnikami wspaniałej książki, która powinna się znaleźć w bibliotece każdego kibica.

Przemiły wieczór pozwalający poznać kulisy powstania książki o Robercie, pozwolił zreflektować się nad czasem poświęconym zbieraniu materiału. Gdy Aldona Marciniak zapytana o początek powiedziała, że Cezary wstępnie udostępnił jej swoje archiwum, mocno zaskoczona powiedziała, że było to 1227 plików do jednego rozdziału… Pozwala to choć w małym stopniu na wyobrażenie o ogromie pracy wykonanej na rzecz tego dzieła.

Cezary Gutowski stwierdził :

To 21 lat pracy zawodowej i 17 lat współpracy z Robertem oraz śledzenia jego kariery na torach i oesach. 

"Niezniszczalny" Historia Roberta Kubicy z niespodzianką

Można więc spokojnie stwierdzić, iż zebrany materiał jest dogłębny oraz na najwyższym poziomie. Sam Robert Kubica według słów dziennikarzy powiedział z lekkim uśmiechem:

Co, katorgę mieliście z tym?

Książka przeprowadza nas przez całe życie Roberta. Od samego początku wątkiem przewodnim jest pasja Roberta Kubicy. Pasja, która wskazuje jak można realizować to co dla jednych wydaje się niemożliwe. Pasja, która powoduje, że widzimy uśmiech na twarzy Roberta Kubicy.

Za przybliżenie i ujawnienie życia Roberta Kubicy, serdeczne dzięki dla Aldona Marciniak i Cezary Gutowski.

Harmonogram :

Gorąco zapraszamy w dniu jutrzejszym na podpisanie książki w Warszawie w Arkadii

Relacja LIVE sobotniego wydarzenia  :

Dziś o 18 można uzyskać autograf w Łodzi

 

Polecamy zobaczyć namiastkę książki

 

Na sam koniec chcemy przedstawić taki cytat Roberta z książki po ogłoszeniu go kierowcą podstawowym w Williamsie na sezon 2019 :

To zamknięcie pewnego rozdziału w moim życiu a zarazem początek rozdziału nowego, mam nadzieje dużo lepszego, dużo ciekawszego, ale i niełatwego

Tym o to sposobem poczekamy na dalszą część książki (akt 3), która przez dziennikarzy została podzielona na trzy części :

Akt pierwszy – droga Roberta do F1 i jazda na najwyższym poziomie z najwyższymi wynikami

Akt drugi – zdarzenie z 2011 roku

Akt trzeci – na który zapraszają by obejrzeć go wspólnie – czas teraźniejszy

Do aktu trzeciego gorąco się przyłączamy – wszak to już za tydzień zaczyna się sezon 2019 w F1

Na sam koniec niespodzianka

Mamy dla Was niespodziankę od autorów tej niesamowitej publikacji. Zachęcamy do wykonania tych zadań w konkursie a będziecie mieli możliwość uczestniczenia w losowaniu by uzyskać tą niesamowitą książkę o Robercie Kubicy z podpisami oraz dedykacją od Aldony Marciniak i Cezarego Gutowskiego. Zapraszamy gorąco. Warto poświęcić parę minut i być może wylosować książkę – Powodzenia.

“Niezniszczalny”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 11:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!