^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 9 maja 2019

Robert Kubica – Grand Prix Hiszpanii 2019 Dzień 1 – Media Day

Robert Kubica w ten weekend z Formuła 1 gości w Barcelonie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku w kalendarzu F1 zabraknie Grand Prix Hiszpanii, które ma zostać zastąpione Grand Prix Holandii. Dziś tradycyjnie kierowcy spotykają się z mediami.  Dzisiejsze wypowiedzi Roberta Kubicy jak i Claire Williams przedstawiamy poniżej.

Robert Kubica - Grand Prix Hiszpanii 2019 Dzień 1 - Media Day

FORMULA 1 GRAND PRIX HISZPANII 2019

Barcelona

Strona:https://www.circuitcat.com/en/

F1:https://www.formula1.com/en/racing/2019/Spain.html

F1 Experiences:https://f1experiences.com/2019-spanish-grand-prix

Adres:  Circuit de Catalunya, Mas La Moreneta, 08160 Montmelo (Barcelona), Apartat de Correus 27, Spain
Telefon: +34 93 571 9700
Fax: +34 93 572 2772

Liczba okrążeń – 66
Długość toru –  4,655 km
Dystans wyścigu – 307,104 km
Rekord toru –  1:18.441 Daniel Riccardo (2018)

Circuit de Barcelona-Catalunya tor wyścigowy położony w niewielkiej miejscowości Montmeló na północ od Barcelony w Katalonii. Nie jest to obiekt, na którym się łatwo i często wyprzedza. Stąd, kierowcy starają się zdobyć dla siebie najlepsze pozycje podczas kwalifikacji.Tor zaczęto budować w roku 1989. Inwestycja została sfinansowana przez Royal Automovil Club de Catalunya, lokalny rząd i radę miasta Montmelo. Pierwszy wyścig odbył się tu w 1991 roku i wygrał go kierowca Williamsa – Nigel Mansell.

Robert Kubica o Barcelona-Catalunya Circuit

Robert Kubica - Grand Prix Hiszpanii 2019 Dzień 1 - Media Day

Fot. James Moy Photography

“Tor Catalunya wszyscy znają bardzo dobrze. Nie tylko z testów F1, ale też z innych kategorii wyścigowych. Wiele się zmieniło od czasu testów zimowych. Największą różnicą jest pogoda oraz warunki na torze. Myślę, że wszyscy oczekują powrotu do Hiszpanii. To pierwszy wyścig w Europie i wszyscy wtedy wprowadzają poprawki do swoich samochodów. Zobaczymy, co możemy osiągnąć.”

Harmonogram GP Hiszpanii 2019

Piątek, 10 Maja 2019: 1 Trening 11:00 – 12:30

Piątek, 10 Maja 2019: 2 Trening  15:00 – 16:30

Sobota, 11 Maja 2019: 3 Trening 12:00 – 13:00

Sobota, 11 Maja 2019: Kwalifikacje 15:00 – 16:00

Niedziela, 12 Maja 2019: Wyścig 15:10

Transmisja Eleven

Robert Kubica - Grand Prix Hiszpanii 2019 Dzień 1 - Media Day

Opony na wyścig:

Robert Kubica - Grand Prix Hiszpanii 2019 Dzień 1 - Media Day

Robert Kubica - Grand Prix Hiszpanii 2019 Dzień 1 - Media Day

Dzisiejsze wypowiedzi :

Robert Kubica

„Mamy rzeczy, które powinny rozwiązać nasze problemy w pewnych obszarach samochodu. To raczej rzeczy do testowania, a nie duże poprawki. Niektóre komponenty zostały zoptymalizowane, ale to raczej testy i sprawdzanie rzeczy pod kątem przyszłości, a nie teraźniejszości”.

„Jedną z rzeczy, na które czekam, to rozwiązanie problemu, który chyba wreszcie zrozumieliśmy. Mam nadzieję, że zostanie to rozwiązane i przynajmniej da mi więcej komfortu i regularność po stronie samochodu”.

„Problem pojawiał się i znikał w zależności od zakrętu, od okrążenia. Każdy szuka osiągów i lepszego zrozumienia całego pakietu. Kiedy pojawiają się wariacje, których nie powinno być, to nie pomaga. W pewnych obszarach miało to większy wpływ na mnie, w innych mniejszy”.

Źródło Mikołaj Sokół Twitter

Claire Williams

„Robert miał wiele problemów. Ostatnio z hamulcami, ale wierzymy, że udało nam się znaleźć przyczynę. Cały czas staramy się zrozumieć, z czego wynikają różnice między bolidami”

„Naszym kierowcom musi być ciężko, gdy wiedzą że za każdym razem będą ostatni, ale w trudnej sytuacji wykonują doskonałą robotę”

Źródło Cezary Gutowski Twitter

Z wywiadu z Cezarym Gutowskim

Czy są plany, aby wprowadzić większe poprawki w dalszej fazie sezonu?

Robert Kubica : W fabryce trwa rodzaj wyścigu z czasem i definitywnie nasze opóźnienia produkcyjne, a potem opóźnienia w lutym i w marcu, nie pomagają nam. Przede wszystkim musimy zrozumieć sytuację, dlatego będziemy prowadzić raczej eksperymenty, zamiast wprowadzać udoskonalenia, z którymi można się ścigać już w Barcelonie. Zobaczymy, jakie będą wyniki i jak możemy iść naprzód. To jednak bardziej zależy od wyników i tego, jakie są plany w fabryce. Na ten temat więcej informacji mają inne osoby w ekipie.

Źródło : Wywiad z Robertem Kubica – Cezary Gutowski

“Oba podwozia zostały naprawione i mamy je tutaj, podobnie jak element zapasowy. Chłopaki w fabryce wykonali fenomenalną pracę i trzeba im podziękować “

“Robert przypuszczał, że jego podłoga trochę się różni, ale nie byliśmy w stanie potwierdzić podczas kontroli, że tak jest w istocie. Jeśli jednak kierowca mówi, że jego zdaniem są różnice, musimy ustalić, jakie jest źródło problemu. To właśnie staramy się teraz zdobić. Tak czy inaczej, podłoga, co do której Robert miał wrażenie, że jest inna, była zamocowana do samochodu Georgea, gdy najechał na studzienkę w Baku, więc jej już nie ma. Jeśli jednak chodzi o nadwozia, naszym zdaniem są identyczne.”

Źrodło Motorsport.com

 

Robert Kubica trenuje pitstop

Galeria:

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 20:33

Udostępnij:

error: Content is protected !!