^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 8 lipca 2019

Wypowiedzi przed Grand Prix Wielkiej Brytanii

W ten weekend udajemy się do Silverstone i do domu brytyjskich wyścigów samochodowych na 10 rundę mistrzostw świata Formuły 1 w 2019 roku. Domowy wyścig zespołu jest najstarszy w kalendarzu, a w tym roku będzie to kamień milowy, gdyż zespół świętuje 50-lecie Sir Franka Williamsa jako szefa i właściciela zespołu Formuły 1. Zapraszamy do komentowania.

Niedzielne Grand Prix Wielkiej Brytanii będzie oznaczać 824. wyścig Sir Franka jako szefa zespołu, a w cały weekend planowana jest specjalna treść, oprócz FW42 niosącego uroczyste przesłanie. Będzie to niezapomniany weekend dla George’a Russella, który zadebiutuje w GP Wielkiej Brytanii przed swoim domowym tłumem, podczas gdy Silverstone to tor, który Robert Kubica dobrze zna i lubi.

Dave Robson:

“Silverstone pozostaje jednym z najbardziej przyjemnych torów w kalendarzu Formuły 1 i stanowi ekscytujące wyzwanie zarówno dla kierowców, jak i inżynierów. Kombinacja narożnych kompleksów i dobrze rozmieszczonych prostych powoduje, że samochody osiągają swoje granice i sprawiają, że konfiguracja samochodu i zarządzanie oponami mają kluczowe znaczenie.”

“Na to wydarzenie, Pirelli dostarczyło najtwardszą mieszankę, którą ostatni raz obserwowaliśmy w Barcelonie. Tor został niedawno odnowiony i nie jest jasne, jak będą się zachowywać opony. Dlatego też będzie to wyzwanie przed kierowcami i inżynierami, a dopiero po jego zrozumieniu możliwe będzie dopracowanie ustawień i ocena komponentów testowych.”

“Z niecierpliwością czekamy na nasz domowy wyścig, w obliczu wyzwań tego kultowego toru i kontynuowania naszych postępów. Będzie to pierwsze doświadczenie George’a z domowym wyścigiem Formuły 1 i potęgi miejscowego brytyjskiego tłumu oraz wspaniała okazja dla niego, aby zrozumieć, jak wykorzystać to wsparcie. Z tym wyścigiem, który jest tak blisko naszej siedziby, cieszymy się również z faktu, że Sir Frank będzie mógł dołączyć do nas w weekend, gdy świętujemy jego 50-lecie jako szefa zespołu Formuły 1.”

Robert Kubica:

“Silverstone to wielkie wydarzenie dla zespołu, ponieważ jest to nasz domowy wyścig. Mamy nadzieję na lepszą wydajność i ulepszenia samochodów, ale ten tor jest bardzo trudny. Ma wiele szybkich zakrętów i jest zupełnie inny niż w Austrii. Postaramy się jak najlepiej i dostarczymy to, co możemy dla naszych fanów.”

George Russell:

“Naprawdę nie mogę się doczekać Silverstone, ponieważ to będzie moje pierwsze domowe Grand Prix. Mam wiele dobrych wspomnień z Silverstone i jest to mój ulubiony tor w kalendarzu. W sumie powinien to być wspaniały weekend.”


Aktualizacja

Mario Isola

Szef Pirelli powiedział, że wierzą, że Silverstone będzie jeszcze szybszy niż się spodziewają z powodu poprawy nawierzchni toru, i w związku z tym przygotowali najtrudniejszy możliwy wybór opon do Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Już po raz trzeci w tym sezonie dostawca opon F1 wprowadził do wyścigu mieszanki opon C1, 2 i 3

Mario Isola powiedział:

“Nowy asfalt został ułożony bardzo niedawno, więc interesujące będzie sprawdzenie, jaki będzie tego efekt w wyścigach.”

“To może sprawić że tor ten stanie się jeszcze szybszy niż jest teraz. Nominujemy ten sam wybór mieszanek, co w zeszłym roku, który powinien być dobrze dostosowany do wymagań zakrętów, które są jednymi z najwyższych w roku, jak Spa i Suzuka.

“Z nowym asfaltem i słynną zmienną brytyjską pogodą, na pewno będzie kilka niewiadomych w tegorocznym wyścigu Silverstone. To sprawia, że zbieranie danych w ramach sesji treningowych jest jeszcze ważniejsze niż zwykle, aby opracować najlepszą strategię”.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:10

Udostępnij:

error: Content is protected !!