^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 16 września 2019

Wypowiedzi przed Grand Prix Singapuru

Na 15 rundę Mistrzostw Świata Formuły 1, kierujemy się do Singapuru na oryginalny nocny wyścig F1. Marina Bay Street Circuit jest jednym z najbardziej wymagających pod względem fizycznym w kalendarzu; jego zwarta i kręta natura w połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza stanowi surowy test zarówno dla samochodu, jak i kierowcy. Wyścigi pod blaskiem tysięcy reflektorów przez centrum tętniącego życiem miasta-państwa, nie jest zaskoczeniem, że Grand Prix Singapuru ugruntowało swoją pozycję jako jeden z najbardziej oczekiwanych wyścigów w roku.

Dave Robson:

“W przeciwieństwie do poprzednich dwóch wyścigów, Singapur jest krętym i wyboistym torem ulicznym o niskiej prędkości. Siła docisku jest bardzo ważna i można powiedzieć, że Marina Bay leży mniej więcej między Monako a Węgrami pod względem ogólnej konfiguracji.”

“Robert ścigał się tu wcześniej w F1, więc dobrze rozumie wyzwania i kompromisy wymagane przez to wyjątkowe miejsce. Dla George’a będzie to pierwszy wyścig w Singapurze, ale nie zajmie mu dużo czasu, aby docenić, jak wspaniały, ale testowy jest to tor.”

“W ten weekend wracamy do najłagodniejszej mieszanki opon Pirelli, kombinacji, której nie widzieliśmy od czerwca w Kanadzie. Mieszanka ta powinna być dobrze dostosowana do Singapuru, ale będzie wymagała ostrożnego zarządzania podczas wyścigu, szczególnie dla kierowców, którzy chcą uniknąć zrobienia drugiego pitstopu.”

Robert Kubica:

“Singapur jest typowym torem ulicznym. Gorąca i wilgotna pogoda stanowi wyzwanie, a tor wymaga wiele od samochodu i kierowcy. Singapur ma wspaniałą atmosferę, kiedy ścigamy się w nocy. Jest to z pewnością bardzo wyjątkowe Grand Prix.”

George Russell:

“Naprawdę nie mogę się doczekać Singapuru, po pierwsze dlatego, że wiem, że jest to świetny tor, a po drugie dlatego, że jest to dla mnie nowe doświadczenie i uwielbiam jeździć po nowych torach. Jazda nocą jest fajnym doświadczeniem, a ponadto nie mogę się doczekać fizycznych wyzwań związanych z upałem i wilgotnym powietrzem. Podsumowując, to wyścig, na który czekam.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 18:37

Udostępnij:

error: Content is protected !!