^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 4 września 2019

Wypowiedzi Przed Grand Prix Włoch

14 runda Mistrzostw Świata Formuły 1 2019 zabiera nas do włoskiej „Świątyni Prędkości”, Autodromo Nazionale Monza. Monza to tor znany i lubiany przez obu kierowców ROKiT Williams Racing. Robert zajął tu swoje pierwsze podium w Formule 1 w 2006 roku, a George odnosił tu sukcesy, wygrywając w GP3 i Formule 2.

Dave Robson:

“Ostatni europejski wyścig sezonu 2019 odbędzie się na słynnym torze Monza we Włoszech. Układ toru wymusza ustawienia z niskim dociskiem aerodynamicznym i oznacza, że kierowcy będą potrzebowali czasu na przystosowanie się do dłuższych dystansów hamowania i mniejszej przyczepności.”

“Wyprzedzanie jest relatywnie proste na Monzy i redukuje znaczenie kwalifikacji, zwiększając przy tym znaczenie zarządzania oponami podczas wyścigu. To wraz z unikalną naturą toru determinuje nasz piątkowy program, gdy będziemy przyglądać się naszemu balansowi oraz zużyciu opon pośrednich oraz wstępnemu ustawieniu auta na Monzę.”

“Pirelli przywiozło na Monzę pośredni zestaw swoich mieszanek, a zatem o jeden stopień bardziej miękkszych niż na Spa i taki sam jak na Hungaroring. Będzie interesujące zobaczyć, jak będą się zachowywały na tym wymagającym torze.”

Robert Kubica: 

“Monza jest jednym z moich ulubionych torów. To unikalne miejsce i bardzo szybki tor z mocnymi dohamowaniami w szykany, szczególnie w pierwszym sektorze. To szczególne miejsce dla mnie. Zadebiutowałem tu za kierownicą samochodu jednomiejscowego. Tutaj równeż zdobyłem pierwsze podium w Formule 1. Zawsze jest tu dobra atmosfera, to wspaniałe miejsce do ścigania i oczekuję wielu włoskich fanów, którzy będą mi dopingować.”

George Russell:

“Dobrze jest wrócić od razu do ścigania na Monzy. To ikoniczny tor, z którym mam dobre wspomnienia, bo wygrywałem tu w ostatnich dwóch latach. Na podstawie formy z Belgii myślę, że to będzie dla nas trudny weekend. Niezależnie od tego zrobimy co w naszej mocy by wycisnąć z tego wszystko co się da.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 08:20

Udostępnij:

error: Content is protected !!