^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 26 listopada 2019

Wypowiedzi przed Grand Prix Abu Dhabi 2019

Przed nami ostatnia runda w tegorocznych Mistrzostwach Świata F1 i tym samym ostatni wyścig Roberta Kubicy w zespole ROKiT Williams Racing. 

Dave Robson :

“Ostatni wyścig sezonu odbędzie się w Abu Dhabi, co powinno gwarantować ciepłe i suche warunki, komplikowane jedynie często niereprezentatywnie ciepłymi warunkami w 1 i 3 treningu. W rezultacie większość zespołów skoncentruje swoje weekendowe przygotowania na FP2.”

“Będziemy kontynuować prace zarówno nad ustawieniami wyścigowymi, jak i nad rozwojem samochodu, ponieważ chcemy sfinalizować niektóre z naszych przygotowań do FW43. Obydwaj kierowcy będą mieli zajęte i szczegółowe programy pracy w piątek.”

“Tor Yas Marina stał się tradycyjnym miejscem ostatniego wyścigu sezonu i oferuje dobre połączenie zakrętów, oddzielone dwoma długimi prostymi liniami DRS. Trzeci sektor jest trudny, szczególnie w kwalifikacjach, kiedy opony mogą zacząć walczyć. Pirelli dostarczył swoje najłagodniejszą mieszankę, kombinację ostatnio widzianą w Singapurze. Opony C5 powinny zapewniać dobrą przyczepność podczas kwalifikacji, ale jak najlepsze wykorzystanie jej podczas pełnego okrążenia 5,6 km może być największym wyzwaniem dla kierowców i inżynierów w ten weekend.”

Robert Kubica :

“Abu Dhabi to dość trudny tor, ale postaramy się zoptymalizować samochód najlepiej jak potrafimy w ostatnim wyścigu sezonu. Będzie to moje ostatnie Grand Prix z Williamsem, więc chciałbym zebrać wszystko razem dla chłopaków i dla zespołu.”

George Russell :

“Mam mieszane uczucia, bo będzie mi smutno pojechać ostatni wyścig w tym roku, ale jestem również podekscytowany, że wrócę do ciepłej pogody w Abu Dhabi. Mam tam dobre wspomnienia, ponieważ zeszłoroczne zwycięstwo w mistrzostwach FIA F2 było naprawdę szczególnym uczuciem i coś, co zapamiętam na długo.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 14:05

Udostępnij:

error: Content is protected !!