^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 11 listopada 2019

Wypowiedzi przed Grand Prix Brazylii 2019

Nadszedł czas na przedostatnią rundę Mistrzostw Świata Formuły 1 2019, Grand Prix Brazylii. Autódromo José Carlos Pace, powszechnie nazywany Interlagos, stawia przed kierowcami i inżynierami wiele wyzwań, między innymi dlatego, że tor porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i znajduje się na dużej wysokości, co czyni go trudnym dla jednostek napędowych. Atmosfera karnawału w Brazylii stanowi wspaniałe tło dla weekendu wyścigowego i jest spektaklem do zobaczenia. Po raz ostatni w tym roku, Nicholas Latifi będzie prowadził FW42 podczas sesji FP1, tym razem w samochodzie Roberta Kubicy.

Dave Robson :

“Kiedy sezon 2019 zaczyna się zbliżać do końca, udajemy się do Sao Paulo na przedostatnie wydarzenie roku. Tor Interlagos oferuje fascynującą mieszankę zakrętów i zmian wysokości, wszystko to w amfiteatrze na wysokości 750 m n. p. m. “

“Pogoda często odgrywa dużą rolę w Sao Paulo, gdzie ulewne deszcze lub bardzo wysokie temperatury na torach są równie prawdopodobne w listopadzie. Obecna prognoza dotyczy stosunkowo łagodnych warunków, ale może się to bardzo szybko zmienić.”

“Pirelli dostarczy swój najtwardszy asortyment mieszanek na to wydarzenie, kombinację wcześniej widzianą w Japonii i Belgii.”

“Nicholas będzie prowadził samochód Roberta w FP1. Czekamy na pomoc Nicholasa w ustawieniu samochodu na tym wymagającym torze. Oprócz normalnych kwalifikacji i przygotowań do wyścigów, przyjrzymy się również kilku elementom testowym w trakcie przygotowań do sezonu 2020.”

Robert Kubica :

“Następne Grand Prix jest w Brazylii i jest to tor, który znam całkiem dobrze. Układ Interlagos jest unikalny, biegnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i ma długą prostą pod górę, co czyni go dość trudnym. Ogólnie rzecz biorąc, jazda samochodem powinna być dobrą zabawą.”

George Russell :

“Weekend wyścigowy 2017 tutaj, w Brazylii, był pierwszym, w którym brałem udział, jeżdżąc w FP1, więc mam miłe wspomnienia z tego miejsca. Jest to naprawdę wspaniały tor o dużym charakterze, na którym nie mogę się doczekać kolejnej jazdy.”

Nicholas Latifi :

“Jestem podekscytowany, że będę miał okazję wskoczyć z powrotem do samochodu w Brazylii. Będzie to mój trzeci FP1 z rzędu, w tak krótkim czasie, więc to dobrze wpływa na rytm. W zeszłym roku pojechałem tam w FP1, więc znam tor i to pomoże mi nabrać tempa. Jest to unikalny tor i ma starszy styl w porównaniu do bardziej nowoczesnych miejsc. Jest mniejszy, węższy, ale ten tor  ma wiele charakteru i od jakiegoś czasu jest w kalendarzu. Nie mogę się doczekać, aby się tam dostać i doświadczyć tego ponownie.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 20:56

Udostępnij:

error: Content is protected !!