^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 20 maja 2020

Oficjalnie! Testy DTM odbędą się już w Czerwcu!

Przed rozpoczęciem przełożonego sezonu 2020 organizatorzy DTM ITR zorganizowali oficjalny test dla wszystkich zespołów – który odbędzie się na torze Nürburgring w dniach 8–11 czerwca. Jest to sygnał, że DTM oficjalnie powróci na tor wyścigowy, przed ujawnieniem zupełnie nowego, zmienionego kalendarza na sezon 2020.

Po koronawirusie: nowa normalność

Gdy Europa zaczyna wykazywać oznaki wychodzenia z epidemii COVID-19, ITR przygotowuje harmonogram obejmujący „nowe, normalne” środowisko po koronawirusie. Przygotowania te obejmują organizację wyścigów bez fanów lub mediów na miejscu.

Począwszy od testu w przyszłym miesiącu, ITR wdroży również środki zapobiegania infekcjom dla całego personelu. Obejmuje to ścisłe procedury dystansowania, ograniczenia dotyczące uczestników i zasady higieny. Cały personel uczestniczącego zespołu będzie codziennie sprawdzany pod kątem objawów COVID-19.

Nowa data testów na  Nürburgring zastępuje sesję przedsezonową, która pierwotnie była zaplanowana na połowę marca, ale nie odbyła się z powodów pandemii koronawirusa.

Marcel Mohaupt (dyrektor zarządzający ITR) :

„Dzięki dużej dozie cierpliwości i ciężkiej pracy, przygotowania do nowego sezonu DTM przebiegają na pełnych obrotach. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim przedstawicielom obiektu – udostępnili infrastrukturę, aby umożliwić nam bezpieczne testowanie przy użyciu wszystkich odpowiednich zasad dystansu społecznego. Test w naturalny sposób prowadzi nas do następnego kroku. I jesteśmy niezmiernie pewni, że będziemy w stanie organizować ekscytujące wyścigi w 2020 r. I że wkrótce opublikujemy nowy kalendarz, który uwzględni również wymogi „nowej normalności” w sporcie motorowym ”.

Odliczamy już dni do testów na Nürburgring w których to zobaczymy Roberta Kubicę za kierownicą BMW M4 w barwach ORLEN Team Art.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 17:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!