^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 15 lipca 2020

Kubica w FP1 – Wypowiedzi zespołu przed Grand Prix Węgier

Kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN, Robert Kubica, ponownie zasiądzie za kierownicą C39, gdy przejmie samochód Kimi Räikkönena podczas pierwszego piątkowego treningu na Hungaroring.

Wypowiedzi zespołu Alfa Romeo Racing Orlen przed Grand Prix Węgier 2020

Frederic Vasseur :

“Rozpoczęcie sezonu  3 wyścigami pod rząd to wyzwanie, ale i szansa. Jest to dla nas szansa na wykorzystanie w praktyce wszystkiego, czego nauczyliśmy się podczas dwóch pierwszych wyścigów i dalsze doskonalenie naszego samochodu, mając natychmiastowe odpowiedzi na nasze pytania. Poczyniliśmy kroki naprzód pomiędzy pierwszym a drugim wyścigiem w Austrii i to jest ścieżka, którą zamierzamy kontynuować w Budapeszcie. Oczywiście, tor jest zupełnie innego rodzaju niż Red Bull Ring, więc będziemy musieli się dostosować. W jednym wyścigu zdobyliśmy punkty, a w drugim zakończyliśmy tuż za pierwszą dziesiątką: wiemy, że jeślidobrze wykonamy swoją pracę, możemy wrócić do domu z pozytywnym wynikiem”.

Kimi Raikkonen :

“Węgry jako tor to przeciwieństwo tego, czego doświadczyliśmy w Austrii. Tor jest wąski i wolny, więc ustawienie samochodu będzie zupełnie innym wyzwaniem w porównaniu do ostatnich dwóch tygodni. Wyprzedzanie tutaj jest trudne, więc optymalizacja osiągów w kwalifikacjach będzie kluczowa, jeśli chcemy jak najlepiej wykorzystać nasze tempo wyścigu. Walka w środku stawki jest dość blisko, więc start przed rywalami to duża przewaga, którą musimy wykorzystać. Zeszłego lata mieliśmy tu dobry wyścig i mamy nadzieję, że uda nam się wrócić do domu z kolejnym mocnym wynikiem. “

Antonio Giovinazzi :

“To wyścig numer trzy w tym sezonie i nie mogę się doczekać, aż znów będę w samochodzie. W ostatnich dwóch wyścigach wiele się nauczyliśmy i mam wrażenie, że nasze wyniki wzrosły od pierwszego wyścigu do zeszłego weekendu, więc nadszedł czas, aby zamienić te postępy na punkty. Tor w Budapeszcie powinien pasować do nas nieco lepiej niż w Austrii, więc możemy być pewni, że od początku weekendu do końca znajdziemy się w mieszance środka stawki.”

Kubica w FP1

Robert Kubica :

„Prowadzenie jednego z tych samochodów jest zawsze niesamowitym uczuciem, dlatego nie mogę się doczekać piątku. Pomijając emocje, nie możemy zapominać o tym, jak ważny jest rozwój samochodu, szczególnie w tym skompresowanym sezonie 2020. Zespół potrzebuje danych i informacji zwrotnych. Po to jestem tutaj. Ostatnim razem mieliśmy udany weekend i moim celem jest pomóc zespołowi zrobić kolejny krok naprzód na Węgrzech. ”

Frederic Vasseur :

“Szybkie i skuteczne opracowanie C39 będzie jednym z kluczowych aspektów walki w środku stawki, a Robert jest jednym z największych atutów które nasz zespół ma po swojej stronie. W zeszłym tygodniu wykonał bardzo dobrą robotę w Austrii i cieszę się, że znów go mam w samochodzie. Dane, które przekazał naszym inżynierom, okazały się już cenne, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, a posiadanie trzech wspaniałych kierowców do otrzymywania informacji jest zdecydowaną zaletą. ”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 18:49

Udostępnij:

error: Content is protected !!