^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 8 września 2020

Kubica : Mam nadzieję na lepsze występy

Za nami wyścigi DTM na torze w Assen, i zdobyty pierwszy punkt Roberta Kubicy w tym sezonie. Kubica udzielił wywiadu poprtalowi Motorsport. com w którym opowiada min. o problemach z autem oraz dlaczego wybrał BMW a nie Audi.

Plusy i minusy tegorocznego sezonu DTM

“Jak przebiega sezon? Powiedziałbym, że dość rozczarowująco. Z pewnością nie spodziewaliśmy się, że będzie łatwo. Jednak mamy też niestety pewne problemy, które najpierw musimy w pełni zrozumieć. Osiągi naszego pakietu są gorsze, niż oczekiwaliśmy.”

“Z pozytywów – wiemy co się dzieje, musimy to poznać i oczywiście uporać się z tym. Mam nadzieję na lepsze występy, ale tego nie da się rozwiązać w jeden dzień. Mieliśmy szansę na walkę w Spa, ale już na Lausitzringu żaden z weekendów nie był dobry. Tamten tor uwypuklił nasze słabości i ograniczenia.”

Podwozie przyczyną problemów?

“Nie wydaje mi się, że to podwozie jest przyczyną. Natomiast problem sam w sobie nie jest prosty do rozwiązania. Jeśli chodzi o samą jazdę, można spróbować dać z siebie więcej, ale wciąż tracimy sporo na prostych i w fazie przyspieszania.”

“Nadrabiać można w zakrętach, choć tylko przez kilka okrążeń. Potem opony przestają istnieć. To trochę błędne koło, zwłaszcza, że ogumienie jest bardzo wrażliwe i podatne na degradacje.”

“Z jednej strony to rozczarowujące, jednak z drugiej powiedziałbym, że jest całkiem jasne, iż nasza wydajność znacznie się poprawi, jeśli rozwiążemy swoje problemy.”

Nadzieja na poprawę

“Szczerze powiedziawszy, mam nadzieję na niemal natychmiastową poprawę. Wciąż jesteśmy dość młodym zespołem [w stawce]. Ja debiutuje, zespół jest nowy. A w DTM jest mocna konkurencja. Trzeba walczyć z topowymi kierowcami.”

Wybór między Audi a BMW

“Dałem sobie czas na decyzję. Zaliczyłem również test w Jerez. Była to dobra okazja na zapoznanie się z samym DTM i używanym tutaj samochodem. Nigdy nie dołączyłbym do tej serii, gdybym nie czuł, że mogę być konkurencyjny jako kierowca.”

“Niestety, moją formę dość mocne przysłaniają osiągi samochodu. Nadal jednak wierzę, że nasza wydajność będzie w porządku albo nawet więcej niż w porządku, jak tylko uporamy się ze swoimi problemami. Nie mam co do tego wątpliwości.”

“A czemu wybrałem BMW? Powód nie był tylko jeden. Wiem, że pakiet innego producenta jest być może lepszy, ale znałem kilka osób w BMW, a sama marka dała mi szansę debiutu w Formule 1. Nie chcę aby zabrzmiało, że to była podstawa decyzji, jednak faktycznie dobrze mi się rozmawiało z ludźmi, których już znałem.”

Żal z powodu dokonanego wyboru?

“Cóż, nie mogę powiedzieć, że żałuję, aczkolwiek widzę, iż inni mają mniej problemów. Jednak w padoku każdy na coś narzeka. A wskazać palcem po fakcie i powiedzieć: „zrobiłbym to, byłoby lepiej” zawsze jest łatwo. Koniec końców staram się wyciągnąć maksimum z tego czym dysponuję.”

“Taki mam pakiet i jestem wdzięczny za daną mi szansę. Chciałem się ścigać i nadal uważam, że DTM jest najwyższą międzynarodową serią, którą mogłem połączyć z obowiązkami w F1. A i to nie było proste.”

Źródło : Motorsport.com

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 15:05

Udostępnij:

error: Content is protected !!