^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 12 października 2020

Podsumowanie wiadomości po GP Eifelu 2020

Czas na podsumowanie wiadomości po Grand Prix Eifelu. Zapraszamy do lektury oraz komentowania.

Mick Schumacher w FP1 dopiero w Abu Zabi

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Po odwołanych piatkowych treningach ze względu na złe warunki pogodowe, Mick Schumacher i Calum Illot muszą poczekać na koniec sezonu F1 w Abu Zbi, aby dostać ponowną szansę jazdy z FP1.

Mattia Binotto :

“Przykro mi z ich powodu, to była świetna okazja do debiutu w F1. Oczywiście możemy spróbować przenieść wszystko na kolejne wyścigi, ale jest to bardzo trudne.”

“Następna runda mistrzostw będzie w Portimao, to nowy tor dla każdego i główni kierowcy będą potrzebowali pojeździć jak najwięcej.”

“Potem w harmonogramie jest Imola, z dwudniowym formatem weekendu, a następnie Grand Prix Turcji.”

“Następnie F1 udaje się do Bahrajnu, gdzie juniorzy będą ścigali się akurat w Formule 2. Tak więc kolejna szansa pojawia się dopiero w Abu Zabi.”

Fernando Alonso za kierownicą bolidu Renault już jutro?

Jak podaje portal Motorsport.com, Alonso zasiądzie w RS20, czyli obecnym samochodzie Renault. Testy zakwalifikowane zostaną jako dzień filmowy. Limit wynosi 100 km.

Zespół nie potwierdził oficjalnie tych informacji.

“Przepraszam, ale nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć” – powiedział Cyril Abiteboul, szef ekipy, po Grand Prix Eifelu.

Z kolei rzecznik Circuit de Barcelona-Catalunya, pytany przez Motorsport.com, odpowiedział: “We wtorek tor będzie zajęty, ale dane klienta pozostają tajemnicą.”

Hamilton otrzymał kask Michaela Schumachera

Wygrana podczas Grand Prix Eifelu, spowodowała, że Lewis Hamilton wyrównał rekord Michaela Schumachera z 91 wygranymi wyścigami. Z tej okazji, Hamilton otrzymał w prezencie kask należący do Schumachera, wręczony przez jego syna – Micka.

“Jestem zaszczycony, nawet nie wiem, co powiedzieć. Kiedy dorastasz obserwując kogoś, zaczynasz go bardzo cenić pod względem klasy kierowcy, co potrafi zrobić ze swoim zespołem rok po roku, wyścig po wyścigu.”

“Obserwując dominację Michaela przez tak długi czas, nigdy nie spodziewałem się, aby ktokolwiek, w tym ja, zbliżył się do tych rekordów. To niesamowity zaszczyt. Oswojenie się z tym trochę potrwa.”

“Dopiero kiedy zjechałem do alei serwisowej zrozumiałem, że wyrównałem rekord Michaela. Nie przyszło mi to do głowy w chwili mijania linii mety.”

“Nie osiągnąłbym jednak tego sukcesu bez mojego wspaniałego zespołu. Mam za sobą ludzi, którzy dają z siebie wszystko i bardzo im za to dziękuję.”

Max Verstappen : Safety Car nie potrzebny

“Nie sądzę, abyśmy potrzebowali samochodu bezpieczeństwa” – powiedział Verstappen.

“Można było to zrobić z wykorzystaniem wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Myślę jednak, że chcieli sprawić, aby było interesująco. Odstępy w stawcebyły już spore.”

Do wypowiedzi Maxa, odniósł się Michael Masi :

“Po pierwsze, w samochodzie Lando pojawił się ogień i dym. Po drugie, w pierwszej chwili nie byliśmy do końca pewni czy samochód da się wepchnąć w szczelinę ze względu na jej szerokość.”

“Dlatego też, zamiast zmieniać coś nie bieżąco, postanowiliśmy wypuścić samochód bezpieczeństwa. To najpewniejsze rozwiązanie w takich okolicznościach.”

George Russell vs Kimi Raikkonen i uciekające punkty…

Podczas wczorajszego wyścigu, doszło do kolizji pomiędzy Georgem Russellem i Kimi Raikkonenem. Za zdarzenie, Raikkonen otrzymał 10 sekund kary. W wywiadzie dla Sky Sports, Russell nie ukrywa frustracji.

“To frustrujące. Wyprzedziłem wcześniej Vettela w szykanie, a potem on szybko skontrował i znów był przede mną. Tego nie było widać w telewizji. Za nami jechał Raikkonen.”

“Zostawiłem mu dość miejsca w zakręcie. Wydaje mi się jednak, że Kimi zblokował koła jadąc ze Sebastianem i stracił panowanie nad bolidem.”

“To wyścigi. Wszyscy mocno naciskamy i czasem nie jest łatwo. Jednak jestem sfrustrowany, bo bolid dobrze się spisywał.”

“Biorąc pod uwagę, jak ułożył się wyścig, mogliśmy zdobyć punkty. Niestety, w tej chwili wszystko jest przeciwko nam.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 11:00

Udostępnij:

error: Content is protected !!