^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 17 listopada 2020

Kubica i powrót do rajdów?

Wczoraj wieczorem odbyło się na żywo Q&A z Robertem Kubicą na kanale youtube TVP Sport. Kubica potwierdził udział w kolejnych FP1 oraz znów wypowiedział się na temat możliwego powrotu do rajdów.

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Rajdy

Jan Piasecki który prowadził wczorajsze Q&A, zasugerował, że Robert jest bliski powrotu do rajdów. Komentarz Roberta :

“Pierwsze słyszę. Nie wiem, jakie masz źródła. Za bardzo skupiamy się na rajdach i rozmawiamy o tym za dużo. Mówienie i wsadzanie mnie do rajdów oraz do auta, o którym nawet nie dyskutowałem, jeśli chodzi o przyszły rok…, tak że nic nie wiem.”

Według Jana Piaseckiego, PKN Orlen obecnie dopina szczegóły przedłużenia kontraktu z ekipą Alfa Romeo. Warunkiem dalszej współpracy min. ma być pozostanie Roberta Kubicy w roli kierowcy rezerwowego.

Kubica, pytany o możliwość połączenia programów F1 z serią WRC powiedział :

“Po pierwsze trzeba się zastanowić, jaki miałby być cel moich startów w rajdach i czy to jest droga, którą chciałbym obrać. Łatwo kogoś wsadzić do jakiejś kategorii, ale tak naprawdę trzeba jeszcze zrozumieć daną serię.

“Spędziłem już kilka sezonów w rajdowych mistrzostwach świata. Wiem z czym to się wiąże i nie byłoby to łatwe zadanie.”

“Po drugie, mówiąc o przyszłym roku, nikt nie wie, jak będzie wyglądała nasza sytuacja. Łączenie dwóch programów, tak jak robiłem to teraz, jest bardzo trudne.”

“Ostatnie miesiące były wyczerpujące, aby połączyć dwie kategorie, dwa różne światy i dwa różne sporty. Łączenie DTM i F1 nie było łatwe.”

“Jeśli nadal będę pełnił taką rolę w zespole, zależna będzie też od tego, ile czasu będę chciał na to poświęcić.”

“W zależności, jak będzie wyglądał mój program sportowy, odpowiednio będę musiał też dobrać inne rzeczy.”

“W przyszłym roku F1 planuje 23 grand prix, czyli jeszcze więcej wyścigów i większe zaangażowanie.”

“Trzeba to przemyśleć, bo nie da się zrobić wszystkiego. Ja też muszę zastanowić się, czego chciałbym się podjąć, czy jest to możliwe i jak wyglądają kalendarze, pamiętając czego nas ten rok nauczył.”

Ponowny udział w FP1

Podczas wczorajszej rozmowy Robert przyznał, że zobaczymy go jeszcze podczas piątkowych trenigów w tym sezonie F1.

“Nie będzie to łatwe zadanie. Minęło wiele czasu, odkąd po raz ostatni jeździłem samochodem F1. Było to na Silverstone, w sierpniu albo i w lipcu. Minęło sporo miesięcy. Będę musiał przestawić się na jazdę bolidem Formuły 1.”

“Moim celem będzie zebranie jak największej ilości danych, które pomogą zespołowi przygotować się do weekendu, a mi pomogą zrozumieć, w którym kierunku idzie rozwój bolidu i co zmieniło się przez kilka miesięcy.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 09:32

Udostępnij:

error: Content is protected !!