^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 2 listopada 2020

Kubica : Najbliższe tygodnie będą miały kluczowe znaczenie

Robert Kubica wziął udział w dzisiejszej konferencji prasowej DTM, w której wypowiedział się min. o swojej przyszłości. Zapraszamy do lektury oraz komentowania.

Fot. DTM

Przyszłość

“Zdecydowałem się na DTM z powodu samochodów Class One. To ze względu na odczucia i to, co te auta mogą zaoferować kierowcy.”

“Więc jeśli zapytacie mnie o DTM i przyszły rok, nie wiem, czy wezmę udział w tych mistrzostwach i szczerze mówiąc nie wiem, co będę robił.”

“Zwykle jest to okres, w którym zaczynamy orientować się, jakie są możliwości. Oczywiście ze względu na Covid-19 i sytuację, którą mamy, wszystko trochę się przesunęło.”

“Najbliższe tygodnie będą miały kluczowe znaczenie. Na pewno coś mi chodzi po głowie, co bym chciał robić. Pytanie brzmi, czy to się uda zrealizować.”

VLN zamiast GT3

“Zamiast jeździć GT3 w DTM, wolałbym raczej zrobić to w VLN na Nordschleife. To byłoby zupełnie inne wyzwanie, w którym byłbym debiutantem.”

“Coś takiego chciałbym właśnie zrobić. Czasami spoglądam na to, czego nowego chciałbym się podjąć. Właśnie DTM było jedną z tych rzeczy w przypadku samochodów Class One. Drugą jest ściganie się na Nordschleife.”

Le Mans 24h jedną z opcji?

“To jest coś, czego nie wykluczam. Zdecydowanie Le Mans to historyczne zawody. Prototypy to jedna z najlepszych kategorii, oferująca bardzo wymagające wyścigi.”

“Brałem udział w testach LMP2, a także samochodu LMP1, który był całkiem fajny w prowadzeniu. Jeśli zobaczycie mnie w Le Mans, celem byłaby jazda prototypem, a nie samochodem GT.”

DTM i młodzi kierowcy F1

“Widziałem młodych kierowców w Formule 1, którzy wywodzili się z DTM. To była dobra szansa.”

“Kiedy DTM przejdzie na klasę GT3, stanie się mniej atrakcyjne dla młodych zawodników. To czego się uczysz w samochodzie GT niekoniecznie zadziała w bolidzie.”

Zmiana w DTM

“Szkoda. Rozumiem, że te samochody były bardzo drogie i mało atrakcyjne dla nowych producentów. Odkąd pamiętam, DTM było dla mnie wyścigami na wysokim poziomie z fabrycznymi zespołami.”

“To najbardziej ekscytujące samochody z dachem, którymi można się ścigać. Prawdopodobnie wszyscy kierowcy będą tęsknić za wrażeniami z jazdy tymi autami.”

“Wyglądają jak samochody turystyczne, ale odczucia są jak w bolidzie. Jeśli jednak ta zmiana stanowi świetlaną przyszłość dla DTM, to jest właściwy krok. Mam nadzieję, że DTM odniesie sukces także z samochodami GT3.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 18:32

Udostępnij:

error: Content is protected !!