^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 1 listopada 2020

Podsumowanie wiadomości po GP Emilli-Romanii 2020

Za nami 13-ty wyścig w sezonie 2020 Formuły 1. Za nim rozpoczniemy oczekiwanie na ostatni weekend wyścigowy z serią DTM, przyjrzyjmy się wiadomością z ostatnich dni.

Kubica : Na pewno na gridzie mnie w przyszłym roku nie będzie.

Fot. Alfa Romeo Racing Orlen

Po ogłoszeniu przez Alfę Romeo, Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego jako kierowców podstawowych na sezon 2021, wiedzieliśmy o tym, że nie zobaczymy na gridzie Roberta Kubicy w przyszłym roku.

W rozmowie z Eleven Sports, Kubica to potwierdził oraz wypowiedział się trochę na temat swojej przyszłości.

“Decyzję zespołu na 2021 rok poznaliśmy, więc gratulacje dla Antonio. Myślę, że zasługuje na to. Kimiego nie trzeba reklamować. Kontynuacja i stabilizacja są bardzo ważne dla zespołu.”

“Jeśli o mnie chodzi, sytuacja w Formule 1 staje się jasna. Na pewno na gridzie mnie w przyszłym roku nie będzie.”

“Najbliższe tygodnie, może miesiąc, będą ważne jeśli chodzi o decyzje odnośnie moich priorytetów i tego, co chciałbym robić.”

“Mam swoje preferencje i trzeba jedynie zobaczyć co będzie możliwe.”

Romain Grosjean i IndyCar?

Grosjean który po 5-ciu latch odchodzi z ekipy Haas, szuka nowego zajęcia na sezon 2021. Pojawiły się już informacje na temat Formuły E a teraz sam Romain przyznał, że rozważa pójście do IndyCar

“IndyCar jest opcją. Szczerze mówiąc, nie spałem zbyt dobrze przez ostatnie dwa tygodnie. To bardzo trudny rok dla naszego świata, dla gospodarki. Tym bardziej w tej chwili nie chcę zostać bez kontraktu i wylecieć z mistrzostw.”

“Tak, patrzę w stronę IndyCar. Miałem już pewne pozytywne rozmowy. Naprawdę żałuję, że nie spojrzałem wcześniej na ich kalendarz. Okazało się, że są tylko dwa długie owale i jeden krótki.”

“Sprawa nie jest jeszcze zamknięta i nadal ją rozważam. Oczywiste jest, że oznacza to poważną zmianę w moim życiu.”

“Rozmawiałem z Markusem Ericssonem (byłym kierowcą Alfa Romeo Racing), kiedy się tam przeniósł. Naprawdę to lubi.”

“Przyznał, że to inne wyścigi. Rola kierowcy jest tam znacznie większa. Oczywiście są lepsze i gorsze zespoły, ale wszystkie mają szansę na wygraną.”

“Chcę wygrywać zawody, mieć taką możliwość, więc IndyCar pozostaje w moim menu.”

Problem z testem Alonso dla Renault w Abu Dhabi

Fernando Alonso powraca w przyszłym roku do ekipy Renault, z którą zdobył 2 razy mistrzostwo świata w F1.

Choć Fernando odbył już jeden test z Renault kilka tygodni temu w Barcelonie, ekipa chce aby wziął udział jeszcze w teście dla młodych kierowców w Abu Dhabi na koniec sezonu.

Przeciwne temu jest kilka ekip z F1.

Andreas Seidl (McLaren)

“Nie mogę opowiadać o tym, co zostało przedyskutowane podczas spotkania Komisji F1. W programie obrad jest wielkimi literami napisane: „poufne”.”

“Mogę mówić natomiast o tym, jak rozumiemy test dla młodych kierowców. Oczywiste jest, że głosowaliśmy na początku pandemii za zmianą przepisów i ten test ma być sprawdzianem dla juniorów.”

“Zdaje się, że w regulacjach jest napisane, iż nie mogą to być kierowcy, którzy brali udział w dwóch lub więcej grand prix. Ponadto wskazano, iż FIA może udzielić wyjątku wedle własnego uznania.”

Cyril Abiteboul (Renault)

“Była to klasyczna próba podjęcia gry. Większość zespołów jest pragmatyczna. Mamy nadzieję na pozwolenie od FIA. Renault przecież tak wiele robi dla młodych kierowców.”

Toto Wolff szuka swojego następcy

Od wielu tygodni spekuluje się o tym czy aktualny szef Mercedesa – Toto Wolff pozostanie w ekipie. W jednych z ostatnich wywiadów, Wolff po raz kolejny przyznał, że może odejść z obecnego stanowiska.

“Myślę już o tym od jakiegoś czasu. Nie ustaliliśmy jeszcze nic na przyszłość, więc nie mogę powiedzieć czy stanie się to za rok, dwa czy trzy.”

“Spoglądam na najbliższe lata i byłbym dumny, gdyby nowy szef zespołu przejął obowiązki i spisywał się lepiej ode mnie.”

“Daimler dał mi wybór, jednak zanim przejdę na nową rolę, muszę się upewnić, że ktoś inny zrobi te 23 wyścigi, a ja będę mógł się nimi cieszyć poprzez Zooma.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:26

Udostępnij:

error: Content is protected !!