^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 16 listopada 2020

Podsumowanie po Grand Prix Turcji 2020

Za nami 14-ty wyścig F1 w sezonie 2020. Pora na podsumowanie wiadomości z ostatniego Grand Prix, który odbył się w Turcji. Zapraszamy do komentowania.

Fot. Crash.net

Lewis Hamilton : “Nigdy nie wolno się poddawać.”

Fot. Getty Images

Poz zwycięstwie na Istanbul Park, Lewis Hamilton zapewnił sobie kolejny mistrzowski tytuł. Hamilton tak jak Michael Schumacher tytułów ma już 7.

“Brakuje mi słów. Oczywiście trzeba zacząć od ogromnych podziękowań dla wszystkich ludzi, którzy są tutaj i tych w fabryce.”

“To dzięki nim mamy szansę, żeby walczyć i ścigać się. Ta cała podróż, którą razem odbywamy, jest bardzo ważna.”

“Chciałem też bardzo podziękować moim wszystkim fanom, za to, że byliśmy razem przez te wszystkie lata i mojej rodzinie.”

“Gdy jest się młodym to ma się marzenia. Natomiast to, co dzieje się teraz, przekracza je wszystkie.”

“Mam nadzieję, że dzieciaki na świecie widzą to. Niech nie słuchają kogoś, kto mówi, że pewnych rzeczy nie da się osiągnąć.”

“Trzeba pracować i gonić za swoimi marzeniami. Nigdy nie wolno się poddawać. Trzeba walczyć.”

Alfa Romeo podsumowuje Grand Prix Turcji

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Frederic Vasseur :

“Nie wykorzystaliśmy bardzo dobrych wyników, jakie osiągnęliśmy podczas wczorajszych kwalifikacji. Byliśmy wtedy jednymi z najszybszych.”

“Wyścig był dla nas wymagający, a zarządzanie oponami było bardzo trudne. Prawdopodobnie poradzilibyśmy sobie na mokrym torze. Natomiast w przesychających warunkach mieliśmy problemy.”

“Koniec końców Antonio odpadł z powodu problemów technicznych na początku wyścigu. Kimi zajął piętnaste miejsce, co nie jest tym, na co liczyliśmy.”

“Przynajmniej nie ponieśliśmy strat do naszych rywali w klasyfikacji mistrzostw. Jesteśmy o krok bliżej do przypieczętowania naszego ósmego miejsca, bowiem pozostały już tylko trzy wyścigi.”

Kimi Raikkonen :

“To nie był fajny wyścig, ale trochę tego się spodziewaliśmy, gdy zobaczyliśmy, jaka jest pogoda. Prawdopodobnie osiągnęlibyśmy znacznie lepsze tempo na w pełni mokrej nawierzchni.”

“Mieszane warunki bowiem zdecydowanie nie działały na naszą korzyść. Mieliśmy kłopoty z doprowadzeniem opon do właściwej pracy.”

“Kiedy już się udawało, działały jedynie przez dziesięć okrążeń, a potem ich właściwości spadały, więc trudno było uzyskać dobry rytm jazdy. Przynajmniej nie straciliśmy żadnych punktów w mistrzostwach na rzecz naszych rywali.”

Antonio Giovinazzi :

“Po dobrych wynikach w kwalifikacjach, niedziela była pełna wyzwań. W drodze na start straciłem panowanie nad samochodem. Na szczęście uszkodziłem tylko przednie skrzydło.”

“Mechanicy wykonali świetną robotę, wymieniając je i przygotowując samochód na wyścig.”

“Niestety nie pojeździliśmy zbyt dużo. Wystąpiły problemy ze skrzynią biegów i byłem zmuszony do wycofania się. Szczęście nie było po naszej stronie. Teraz nie mogę doczekać się kolejnego wyścigu.”

Kubica: Nie sądzę, żebym pokusił się na jeżdżenie całego sezonu w rajdach

Fot. Alfa Romeo Racing Orlen

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o tym, że Robert Kubica miałby się pojawić na Monza Rally Show, przez co zaczęły się spekulacje o tym czy w przyszłym roku Kubica wróciłby do rajdów.

Podczas minionego weekendu w wywiadzie dla Eleven Sports, Kubica wypowiedział się na ten temat.

“Temat rajdów pojawił się ostatnio w moim telefonie i w moich rozmowach. Jedna osoba z tego świata mocno mnie kusi. Chciała nawet się spotkać, ale powiedziałem, że nie ma sensu rozmawiać.”

Monza Rally Show

“Gdyby nie fakt, że Bahrajn jest w terminie Monzy, to bym się skusił, żeby tam wystartować. To bardzo ciekawe rozwiązanie, połączenie rajdu z torem wyścigowym.”

Pełny sezon w rajdach?

“Mam zbyt duży szacunek do tej dyscypliny. Trzeba robić wszystko w odpowiedni sposób, a wiem, ile bólu i energii to kosztuje.”

“Niewiele osób rozumie, jak trudne to zadanie. Nie sądzę, żebym się pokusił na jeżdżenie całego sezonu w rajdach.”

Sebastian Vettel : Grand Prix Turcji – to był wyścig, który dał mi sporo frajdy.

Grand Prix

Fot. Ferrari

Podczas Grand Prix Turcji, w końcu po długim czasie, Sebastian Vettel stanął na podium, zdobywając trzecie miejsce. Po wyścigu, Vettel nie ukrywał zadowolenia.

“To było dość intensywne i długie popołudnie. Zabawa była jednak przednia. Miałem dobre pierwsze okrążenie i znalazłem się dość wysoko.”

“Byłem zadowolony z tempa na deszczowych oponach, a potem przeszliśmy na pośrednie i zrobiło się trudniej. Dopiero w końcówce znów miałem dobre tempo.”

“Ostatnie okrążenie było ekscytujące. To niespodzianka, że ostatecznie udało mi się zdobyć podium, ale jestem z tego powodu szczęśliwy. To był wyścig, który dał mi sporo frajdy, mimo zdradliwych warunków.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 10:04

Udostępnij:

error: Content is protected !!