^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 18 grudnia 2020

Orlen i Kubica zostają z Alfa Romeo Racing!

Orlen pozostaje sponsorem tytularnym w ekipie Alfa Romeo! Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek poinformował o dalszej współpracy z ekipą Alfa Romeo Racing w sezonie 2021.

Orlen

Fot. PKN Orlen

Daniel Obajtek :

Fot. Marcin Smulczyński

“Orlen mocno inwestuje w sport. W Polsce jesteśmy firmą na pierwszym miejscu pod tym względem.”

“Sport to budowa silnej firmy i jedności w biznesie. Jesteśmy też firmą globalną, bo inwestujemy na innych rynkach.”

“Zostajemy w Alfie Romeo na kolejny sezon, bo nadal inwestujemy w rozpoznawalność marki poprzez sponsorowanie tej ekipy, bo to nam się opłaca.”

“Sam ekwiwalent reklamowy z F1 w tym roku wyniósł 400 mln zł. To się dobrze spina z rozpoznawalnością marki, również w związku z innymi markami na zagranicznych rynkach.”

“To się przekłada na sprzedaż detaliczną. Zysk operacyjny za trzy kwartały 2020 roku to 2,5 mld zł. Zysk operacyjny w trzecim kwartale to 1 mld zł.”

“To jest o 100 mln zł więcej niż w roku 2019. Inwestowanie w sport się opłaca.”

“Robert, z którym wiążemy nadzieje i spełnia nasze oczekiwania, jest dobrze odbierany przez Polaków. Jest też dobrze odbierany przez zagranicę. Większość naszych ankietowanych, bo aż 70 proc., wiąże Roberta z marką Orlen.”

Robert Kubica :

Fot. Getty Images

“To nie był łatwy rok nie tylko dla świata sportu. Kto by pomyślał, że cały świat znajdzie się w takiej sytuacji. Na szczęście sport się nie zatrzymał. Formula 1 i DTM, w których występowałem w tym roku wystartowały, choć z opóźnieniem.”

“Były to trudne sezony, które były skompresowane. Od połowy czerwca do dziś byłem w domu pięć dni. Ale jestem szczęściarzem, bo moja praca to moja pasja. Każda możliwość jazdy bolidem F1 jest czymś wyjątkowym. Zawsze czuję to, gdy wsiadam do bolidu.”

“Moja rola w tym zespole jest jasna, ale myślę, że w tym roku rola kierowcy rezerwowego była ważna.”

“Alfa Romeo miała szczęście, że nas miała i to był duży plus dla całego zespołu i cieszę się, że będziemy mogli kontynuować tę współpracę. Bardzo możliwe, że będę ścigał się na innych arenach. Trening czyni mistrza, nawet w wieku 36 lat”

“W każdym sporcie, żeby być na wysokim poziomie, jest ważny trening, żeby być w swoim otoczeniu. Dla mnie biurem jest kokpit i mam nadzieję, że będę dużo czasu spędzał w tym biurze”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 13:34

Udostępnij:

error: Content is protected !!