^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 14 grudnia 2020

Posezonowe testy F1 w Abu Dhabi 2020

Choć sezon 2020 F1 zakończył się w minioną niedzielę, zespoły pozostały w Abu Dhabi ze względu na dzień testów dla młodych kierowców. Obok młodych kierowców dopuszczono zawodników, którzy w tym roku nie startowali w wyścigach Formuły 1. Osiem zespołów (zabraknie McLarena i Racing Point) wystawi po dwa samochody. 

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Yas Marina Circuit

F1

Fot. Formula 1

www: https://www.yasmarinacircuit.com/en

Twitter: https://twitter.com/ymcofficial

Facebook: https://www.facebook.com/yasmarinacircuit

F1:https://www.formula1.com/en/racing/2020/United_Arab_Emirates.html

Tor został wybudowany na naturalnej wyspie Yas, sztucznie powiększonej do 2.550 hektarów, na północno-wschodnim krańcu miasta, na wschód od innej wyspy – Abu Dhabi. Prace nad „luksusowym” torem, który zawierał w sobie wiele odniesień do tego w Monako, rozpoczęły się w 2007 roku. Zrezygnowano jednak z początkowego projektu wykorzystania ulic miasta obok nabrzeża, co uczyniło go obiektem w pełni zamkniętym.

Tor Yas Marina został otwarty 30 października 2009 roku, na ostatni wyścig sezonu Formuły 1 (odbył się 1 listopada), Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix.

Yas Marina realizuje nowe podejście do architektury, w którym nowoczesność spotyka się z tradycyjnymi elementami, charakterystycznymi dla lokalnej kultury. Ponieważ projekt nie miał ograniczeń finansowych, zainwestowano też w budowę hoteli, pól golfowych i centrum handlowego. Tuż obok toru powstał również ultranowoczesny, kryty park rozrywki Ferrari World o powierzchni 200.000 m² – jedyny taki obiekt tej marki na świecie, charakteryzujący się czerwonym zadaszeniem, inspirowanym sylwetką produkowanych przez tę markę samochodów, który przyozdobiony jest herbem z cavallino rampante o średnicy 66 metrów.

Skład na  posezonowe testy F1

Mercedes: Stoffel Vandoorne, Nyck de Vries
Red Bull Racing: Sébastien Buemi, Jüri Vips
Renault: Fernando Alonso, Guanyu Zhou
Ferrari: Robert Szwarcman, Antonio Fuoco
AlphaTauri: Yuki Tsunoda, Marino Sato
Alfa Romeo: Robert Kubica, Callum Ilott
Haas: Mick Schumacher, Nikita Mazepin
Williams: Jack Aitken, Roy Nissany

Opony na testy

F1

Galeria

Wyniki końcowe testów F1 w Abu Dhabi

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:35

Udostępnij:

error: Content is protected !!