^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 4 stycznia 2021

Grand Prix Australii 2021 przesunięte?

Według portalu Motorsport.com, Grand Prix Australii 2021 nie odbędzie się w Marcu jak planowano ze względu wciąż panującą pandemię COVID-19.

Grand Prix Australia

Fot. Sky Sports F1

Po tym, jak kalendarz F1 na sezon 2020, przeszedł znaczące zmiany z powodu pandemii COVID-19, F1 zamierzała powrócić do bardziej regularnego ścigania w 2021 roku.

W ubiegłym roku Grand Prix Australii, zostało odwołane na kilka godzin przed pierwszym piątkowym treningiem. A cały sezon 2020 rozpoczął się dopiero z początkiem Lipca i liczył 17-naście wyścigów.

Na sezon 2021 zaplanowano 23 wyścigi. Rozpoczęcie sezonu planowane było na 18-21 Marca w Melbourne. Okazuje się jednak, że wyścig na Albert Park zostanie najprawdopodobniej przełożony.

Władze Australii nadal egzekwują surowe przepisy związane z wjazdem na teren kraju. Przyjezdni muszą odbyć obowiązkową, 14-dniową kwarantannę w jednym ze wskazanych hoteli.

Podobne obostrzenia dotyczą również przemieszczających się pomiędzy poszczególnymi stanami.

Rozgrywany w styczniu, tenisowy turniej Australian Open został już przełożony na miesiąc luty. Organizatorzy potwierdzili, iż wszyscy uczestnicy będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę.

Według informacji Motorsport.com Grand Prix Australii zostanie przełożone. Oficjalny komunikat spodziewany jest w dalszej części miesiąca. Budowa toru powinna ruszyć pod koniec stycznia, więc ostateczna decyzja zapadnie najpóźniej za dwa tygodnie.

Poproszony o komentarz rzecznik Formuły 1 nie skomentował doniesień :

“W 2020 roku pokazaliśmy, że możemy w bezpieczny sposób wrócić do ścigania i osiągnęliśmy to, co wielu w marcu uważało za niemożliwe.”

“Kalendarz na sezon 2021 jest ustalony i oczekujemy powrotu F1 w marcu bieżącego roku.”

Jeśli Grand Prix Australii zostanie odwołane, to sezon prawdopodobnie rozpocznie się w Bahrajnie 26 Marca.

Źródło :Motorsport.com

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 17:44

Udostępnij:

error: Content is protected !!