^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 6 stycznia 2021

Vasseur o przetrwaniu w F1

W wywiadzie dla Motorsport.com, szef ekipy Alfa Romeo Racing ORLEN przyznaje, że nie jest pewien czy zespołowi z Hinwil udałoby się przetrwać w F1 gdyby nie oszczędności i częsciowe zamrożenie rozwoju bolidów.

Vasseur

W następstwie pandemii COVID-19, która również drastycznie wpłynęła na finanse F1, zespoły zgodziły się opóźnić zupełnie nowe przepisy o rok do 2022 roku, przenosząc swoje obecne podwozie do 2021 roku.

W rozmowie z Motorsport.com, Frederic Vasseur uważa, że środki te były kluczowe dla utrzymania byłego zespołu Sauber na powierzchni i powiedział, że był wdzięczny zespołom F1, że wszystkie doszły do porozumienia.

“Nigdy nie jest łatwo wykonać ruch, ponieważ zawsze jesteś trochę przestraszony, że możesz dać przewagę komuś innemu lub innemu zespołowi.”

“Byliśmy w tak trudnej sytuacji, że musieliśmy [zgodzić się na obniżony limit kosztów i zamrożenie rozwoju]. Ale na tym etapie moglibyśmy sobie wyobrazić, że niektóre zespoły były drastycznie przeciwko temu.”

“Kiedy masz wrażenie, że nie występujesz w Barcelonie [podczas testów], nie chcesz zamrażać rozwoju samochodu na następne 18 miesięcy.”

“Na szczęście tak się stało, ponieważ nie jestem pewien, czy udałoby nam się przetrwać.”

Vasseur, którego zespół przetrwał trudny sezon, aby zakończyć jako ósmy w klasyfikacji konstruktorów, uważa, że 2020 był “rewolucją” dla F1 na poziomie politycznym, a pandemia zmusiła zespoły do ściślejszej współpracy.

“W ciągu kilku tygodni udało nam się zrobić znacznie więcej niż to, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich 10 lat, zmniejszając limit kosztów, zmianę przepisów.”

“Fakt, że FOM była w stanie zbudować niesamowity kalendarz z 17 wyścigami w ciągu kilku tygodni, a także zwinność wszystkich zespołów do zmiany z jednego kalendarza na drugi.”

“Tak wiele rzeczy wydarzyło się w tak krótkim czasie, że myślę, że to była rewolucja w mentalności F1.”

“Teraz musimy zachować ten sam sposób myślenia, ponieważ myślę, że w przyszłości prawdopodobnie będziemy musieli zmierzyć się z nowymi problemami. A to oznacza, że kiedy pracujemy razem, jesteśmy w stanie dość szybko poprawić sytuację.”

Przyszłości zespołu Hinwil sprzyjała zapowiedź przedłużenia do 2021 r. współpracy z włoską marką Sauber i Alfa Romeo, która to współpraca obejmuje również rozwój samochodów drogowych Alfy.

Vasseur wyjaśnił, że partnerstwo z Alfą Romeo wykracza daleko poza pakiet sponsorski, który obejmuje.

“Dla nas jest to kluczowe. Nie chcę mówić o aspekcie finansowym, ale na pewno jest to część tego, ale jest to raczej motywacja, którą można dodać do zespołu, że można sobie pozwolić na rekrutację dla rozwoju firmy.”

“Fakt, że Alfa Romeo, przedłuża umowę z nami i chce rozwijać partnerstwo, to miła nagroda, ale nie jest to tylko nagroda, to dla nas kolejny krok.”

“Współpracujemy teraz bardzo dużo po stronie motoryzacyjnej i uważam, że to dobre partnerstwo dla firmy.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 18:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!