^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 12 stycznia 2021

Zmiany w kalendarzu F1

To już oficjalne – sezon F1 rozpocznie się 28 Marca w Bahrajnie. Grand Prix Australii przeniesione na Listopad. Do kalendarza znów powraca Imola. O zmianach w kalendarzu oraz wiadomościach z ostatnich dni przeczytacie poniżej. Zapraszamy do lektury :)

F1

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Zmiany w kalendarzu F1 na sezon 2021

Sezon 2021 rozpocznie się od Grand Prix Bahrajnu w dniach 26-28 marca. Grand Prix Australii, pierwotnie planowane jako pierwsza runda, ze względu na dalej panującą pandemię COVD-19, zostało przesunięte na termin 18-21 listopada.

Grand Prix Chin również nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Trwają rozmowy z promotorem i władzami kraju o możliwości przełożenia wyścigu na dalszą część sezonu.

Ponownie w kalendarzu Formuły 1 zagości Imola, GP Emilii-Romanii odbędzie się 18 kwietnia. Lokalizacja trzeciego wyścigu, planowanego na 2 maja, jeszcze nie została potwierdzona.

F1

Fot. F1

Cyril Abiteboul odchodzi z Renault F1 Team

Fot. Renault F1 Team

Dotychczasowy szef ekipy Renault – Cyril Abiteboul żegna się z ekipą ze skutkiem natychmiastowym.

Rozstanie jest niemałym zaskoczeniem. Spodziewano się, że po przemianowaniu zespołu na Alpine F1 Team, Abiteboul otrzyma stanowisko w marce, należącej do Grupy Renault. Dyrektorem generalnym Alpine został jednak Laurent Rossi.

Pojawiły się spekulacje, że Marcin Budkowski przejmie obowiązki Abiteboula w zespole F1.

Abiteboul :

“Chciałbym podziękować Grupie Renault za obdarzenie mnie wieloletnim zaufaniem, zwłaszcza przy ponownym uruchomieniu zespołu fabrycznego i jego przebudowie w 2016 roku.”

“Solidne fundamenty zespołu wyścigowego i podmioty we Francji i Anglii, ewolucja sportu w stronę bardziej zrównoważonego ekonomicznie modelu, a ostatnio projekt Alpine – wszystko to wskazuje na bardzo dobry kierunek obrany przez Grupę.”

Lawrence Stroll o Vettelu :

Fot. Getty Images

W wywaidzie dla BBC, właściciel zespołu Aston Martin – Lawrence Stroll wypowiedział się na temat Sebastiana Vettela. Kanadyjczyk wierzy, że Vettel poprowadzi zespół w dobrym kierunku.

“Vettel ma za sobą trudny rok. Nikt z nas nie miałby łatwo, gdyby przed startem sezonu dowiedział się o utracie pracy. To spore obciążenie mentalne, a wiemy jak ta sfera jest ważna dla kierowców F1.”

“Sebastian otrzymał samochód trudny w prowadzeniu i który nie pasował do jego stylu jazdy. Podobną rzecz widzieliśmy podczas jego ostatniego sezonu w Red Bullu. Jednak jest czterokrotnym mistrzem świata.”

“W ciągu jednego roku raczej nie zapomniał, jak się jeździ. Pod względem etyki pracy nie ma sobie w padoku równych. Pracuje bardzo ciężko.”

“Żeby zostać mistrzami świata chcemy skłonić ludzi, aby myśleli i zachowywali się jak mistrzowie. By to uczynić, wprowadzamy do ekipy czterokrotnego mistrza. Poprowadzi zespół tam, gdzie wszyscy chcielibyśmy być.”

“Nie martwię się. Znam Sebastiana i mam 100 procent pewności, że wykona z nami fantastyczną robotę. Jest zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek – podsumował Lawrence Stroll.”

Steiner o rywalizacji pomiędzy Mazepinem i Schumacherem

Fot. Hoch Zwei Photography

Steiner, który nieraz musiał „temperować” swoich byłych kierowców – Magnussena i Grosjeana, w wywiadzie dla F1-Insider przyznał, że nie obawia się o rywalizację pomiędzy Nikitą Mazepinem i Mickiem Schumacherem.

“Rywalizacja jest stymulantem, o ile pozostaje we właściwych ramach.Jeśli sprawy wymkną się spod kontroli, wydam klarowne oświadczenie, ale nie wydaje mi się, aby do tego doszło. Ufam im obu.”

Forma samochodu Haasa oraz brak doświadczenia nie sprawią aby Schumacher i Mazepin walczyli o czołowe miejsca w wyścigach. Pojawić mogą się również błędy, ale szef zespołu zapowiada wyrozumiałość w pierwszej fazie sezonu. Nawiązał do początków jednej z gwiazd obecnej stawki, czyli Charlesa Leclerca.

“W pierwszych wyścigach Charles Leclerc nie był szybszy od swojego zespołowego kolegi, ale potem bardzo szybko się uczył. Tego właśnie oczekuję, zwłaszcza od Micka.”

“Jestem przekonany, że w drugiej połowie sezonu będziemy mieli kierowców, którzy doskonale będą wiedzieli, co mają robić. Do początku 2022 roku powinni być w stanie pokazać na co ich stać.”

“Naszym zadaniem jest wyszkolić ich oraz zbudować samochód, w którym będą mogli pokazać swoje umiejętności, a w przyszłości wziąć los w swoje ręce.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 10:26

Udostępnij:

error: Content is protected !!