^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 26 lutego 2021

Dzień filmowy na Barcelona-Catalunya

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN miał dziś dzień filmowy na torze Barcelona-Catalunya. Bolid C41 prowadził dziś Robert Kubica. Zapraszamy do komentowania.

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo Racing ORLEN C41, samochód zespołu na sezon 2021, po raz pierwszy wyjechał na tor o godzinie 09.32 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

W rześki poranek pod hiszpańskim słońcem, Robert Kubica miał zaszczyt być pierwszym kierowcą za kierownicą nowego bolidu w tej pierwszej , kluczowej akcji na torze w 2021 roku.

Kubica przejechał łącznie 29 okrążeń, głównie na krótkim torze.

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Po serii jazd instalacyjnych na początku dnia, C41 w nowym, biało-czerwonym malowaniu,zaprezentowanym podczas poniedziałkowego startu w Warszawie, został poddany serii testów przez inżynierów zespołu, których celem było przeprowadzenie wszystkich kontroli niezbędnych do zapewnienia gotowości samochodu na sezon 2021.

Robert, kierowca znany z doskonałych technicznych opinii i wrażliwości, był idealnym kandydatem do przeprowadzenia C41 przez program dnia.

Sesja skorzystała również z dodatkowej wiedzy zdobytej dzięki pracy Polaka w symulatorze zespołu,cennym narzędziu, które poprawi rozwój samochodu w nadchodzącym sezonie.

Brak problemów z niezawodnością samochodzu oznaczał, że dzień przebiegł zgodznie z planem. Zespół jest gotowych do testów przedsezonowych, które odbędą się w Bahrajnie już w Marcu.

Frederic Vasseur :

“Dzisiejsza praca jest kluczowym krokiem w naszych przygotowaniach do sezonu i z przyjemnością informuję, że dzień przebiegł zgodnie z planem.”

“Byliśmy w stanie przeprowadzić wszystkie kontrole, jakie planowaliśmy zrobić, a teraz możemy skupić się na analizie tych pierwszych danych i przygotować się do następnego testu za dwa tygodnie.”

Robert Kubica :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To zawsze wyjątkowy moment, gdy jako pierwszy prowadzisz samochód.

“Dzisiaj skupiliśmy się na tym, aby upewnić się,  że wszystko działa zgodnie z planem i ,że wszystkie systemy są sprawne, więc osiągi nie były celem, ale dreszczyk emocji związanych z prowadzeniem takiego samochodu nie maleje.”

“Samochód sprawował się dobrze i nie mogę się doczekać, aby po raz kolejny go prowadzić w dalszej części sezonu.”

Galeria

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:18

Udostępnij:

error: Content is protected !!