^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 24 lutego 2021

Najgorsze to obserwować jak inni się ścigają

Za nami prezentacja bolidu C41 w Warszawie a już za miesiąc rozpoczyna się kolejny sezon Formuły 1. Podczas konferencji prasowej po prezentacji bolidu, Kubica przyznał, że ciężko patrzeć gdy inni się ścigają w F1.

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Robert Kubica jako kierowca rezerwowy i testowy w Alfa Romeo Racing Orlen, weźmie udział w kilku piątkowych treningach.

O punkty dla ARRO w tegorocznych mistrzostwać świata F1, ponownie będą walczyć Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Fot. PKN Orlen

“Najlepsza rzecz w byciu kierowcą testowym/rezerwowym to szansa na jazdę bolidem F1. Najgorsza – to obserwowanie, jak inni się ścigają.”

“Każdy kierowca wyścigowy chce się ścigać, dlatego w tym roku też będę łączył obowiązki w Alfa Romeo z udziałem w innej serii (European Le Mans Series).”

“Nie jestem już taki młody i mam trochę inne oczekiwania, ale pasja związana z rywalizacją w niedzielnych Grand Prix wciąż jest we mnie żywa.”

“Znam jednak swoje miejsce w tym zespole i postaram się jak najlepiej wykonywać swoją pracę” 

Pierwsze wyścigi serii ELMS zaplanowane są na połowę kwietnia w Barcelonie.

Kubica

Fot. High Class Racing Twitter

“Czeka mnie poznawanie nowego samochodu i nowej serii, ale też innego podejścia do ścigania.

“W wyścigach typu Endurance dzielisz auto z kolegami z zespołu. Mówi się, że to typowo wytrzymałościowe wyścigi, ale to raczej po prostu bardzo długie sprinty.”

“Jest tam ogromna konkurencja, ale przygotowujemy się najlepiej, jak potrafimy. To dla mnie okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego, ale też wnieść coś dobrego do zespołu” – podkreślił Kubica

“We wszystkich seriach wyścigowych, podobnie jak w innych sportach, obowiązują protokoły, mające na celu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem.”

“To staje się tym bardziej skomplikowane, gdy rywalizuje się w dwóch seriach, ale to jedyny sposób, żeby walczyć z COVID-19. Myślę, że organizatorzy i wszystkie zespoły wykonali świetną robotę, żeby poprzedni sezon w ogóle mógł się odbyć.”

“Teraz też będziemy skupiać się na tym, żeby przestrzegać wszystkich zasad. To jedyny sposób.”

“Liczę na to, że pewnego dnia będziemy mogli znów zobaczyć na torach kibiców i wrócić do tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni jeszcze 14 czy 15 miesięcy temu” – dodał Kubica.

Kubica o celach na sezon 2021

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 12:35

Udostępnij:

error: Content is protected !!