^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 12 lutego 2021

Kubica będzie się ścigał w serii ELMS!

Robert Kubica w sezonie 2021 dołącza do ekipy WRT i będzie się scigał w serii European Le Mans Series. Zapraszamy do komentowania.

DTM Kubica

Fot. DTM

Zespół WRT potwierdził dziś swoje silne zaangażowanie w realizację planów dotyczących udziału w wyścigach długodystansowych. Belgijski zespół w sezonie 2021 weźmie udział w serii Eutopean Le Mans Series.

W skład serii wchodzi 6 czterogodzinnych wyścigów.  Wszystkie wyścigi odbędą się w Europie na torach znanych nam np. z Formuły 1. Robert Kubica jest pierwszym potwierdzonym kierowcą zespołu WRT.  Reszta składu zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie.

Kubica :

“Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu WRT w ramach nowego rozdziału w mojej karierze i także nowego wyzwania dla ekipy.”

“Wspólnie odkryjemy wiele nowych rzeczy w serii, która charakteryzuje się bardzo mocną i konkurencyjną stawką, pełną utalentowanych zawodników.”

“Będzie to mój pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych, z dzieleniem się samochodem z zespołowymi partnerami – co odkryłem parę tygodni temu w Daytonie.”

“Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z zespołem, w fabryce i na torze. Cały projekt jest niesamowicie motywujący i chcę gorąco podziękować Vincentowi Vosse’owi, który mocno naciskał, aby to się udało.”

Vincent Voss (szef WRT) :

“Jesteśmi podekscytowani mogąc dodać wyścigi długodystansowe do naszego portfolio. Ponieważ ta kategoria jest naprawdę kluczowym elementem DNA, historii i tradycji sportów motorowych.”

“Od momentu, gdy zdecydowaliśmy się wystartować w WEC, było dna nas całkowicie sensowne aby dołączyć do serii ELMS i cieszymy się, że możemy zrealizować ten plan.”

“Stwierdzenie, że z radością witamy Roberta w rodzinie WRT, byłoby niedopowiedzeniem. Wszyscy, a zwłaszcza osobiście ja, bardzo podziwiamy Roberta jako kierowcę i człowieka.”

“Jest prawdziwym wyścigowcem, człowiekiem kierowanym niepohamowaną pasją. Rozmawialiśmy już z nim w przeszłości, a teraz możliwość nawiązania współpracy jest kolejnym spełnieniem marzeń.”

“Oczekujemy , że wkrótce ogłosimy resztę składu, ponieważ w tej chwili wciąż oceniamy pozostałych kierowców.”

Kalendarz European Le Mans Series 2021 :
13 Kwietnia – oficjalne testy – Circuit de Barcelona-Catalunya
18 Kwietnia – 4h Barcelony – Circuit de Barcelona-Catalunya
16 Maja – 4h Red Bull Ringu – Red Bull Ring
11 Lipca – 4h Monzy – Autodromo Nazionale di Monza
29 Sierpnia – 4h Le Castellet – Circuit Paul Ricard
19 Września – 4h Spa-Francorchamps – Circuit de Spa-Francorchamps
24 Października – 4h Portimão – Algarve International Circuit

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 13:34

Udostępnij:

error: Content is protected !!