^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 22 kwietnia 2021

Kubica : Na sukces nie pracuje się tylko jednego dnia

Kubica Robert udzielił kilku wypowiedzi. W związku z tym wracamy na chwilkę do minionego weekendu w którym przede wszystkim Robert Kubica i ekipa WRT wygrali inaguracyjny wyścig European Le Mans Series. Podsumowując przytaczamy kilka wypowiedzi.

Kubica : Na sukces nie pracuje się tylko jednego dnia

Fot. Louis Deletraz Twitter

Po zakończonej pierwszej rundzie ELMS, odbyła się konferencja prasowa w rezultacie której Robert Kubica wypowiedział się min. na temat ekipy WRT, przygotowaniach do 4h of Barcelona oraz kolejnej rundzie, która odbędzie się na Red Bull Ring.

Kubica : Na sukces nie pracuje się tylko jednego dnia

@HiP

Kubica podsumowując:

“Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tak łatwego życia. Kiedy masz tak dużą przewagę, po prostu chcesz doprowadzić samochód do mety. Trzeba jednak dodać, że wszystko (co konieczne) zostało zrobione przed tym weekendem. Zespół wykonał świetną pracę”.

“Projekt ruszył późno, a zespół pracował ciężko. W ostatnich tygodniach nie było łatwo, ale dobrze przygotowaliśmy się do wyścigu podczas testów Goodyeara oraz tych w poniedziałek i wtorek (w Barcelonie)”.

“Musiałem po prostu doprowadzić samochód do domu. Nie interesowało mnie naciskanie, jechałem ostrożnie na wypadek, gdyby pojawił się samochód bezpieczeństwa lub wydarzyło coś podobnego. Dbałem o opony”.

“Gratulacje dla Vincenta Vosse, właściciela zespołu, który naprawdę starał się o ten projekt, oraz dla moich kolegów. Byli naprawdę niesamowici, nie tylko dzisiaj. Na sukces nie pracuje się tylko jednego dnia”.

Bezsprzecznie pomimo świetnego debiutu, Kubica przestrzega przed hurraoptymizmem, zwłaszcza mając w pamięci zmiany regulaminowe, jakie dotknęły klasę LMP2.

“Przede wszystkim to będzie dla nas kolejne wyzwanie. Pamiętajmy, że wciąż jesteśmy „nowi” w tej kategorii. Nie mamy dużego doświadczenia. Pojawią się regulaminowe zmiany, związane z zestawem [aero] Le Mans. To całkowicie zmieni nasze ustawienia. Bez wątpienia będziemy musieli zaczynać od zera.”

Konkludując :

“Pokazaliśmy jednak, że umiemy sprawić, by nasz pakiet działał, więc miejmy nadzieję, iż uda nam się to powtórzyć.”

Źródło :Motorsport

Kubica Robert i Klub na koniec wpisu :

W rezultacie powyższego zapowiadają się intensywne weekendy wyścigowe. Przede wszystkim zapraszamy na nasze strony i do komentowania.

Robert Kubica Klub Kibiców

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 09:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!