^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 14 kwietnia 2021

Zapowiedź Grand Prix Emilli-Romanii 2021

Emilia Romania Grand Prix Formuły 1, pora na zapowiedź. Druga runda w tegorocznych mistrzostwach, odbędzie się na Imoli.

Emilia Romania

Fot. Motorsport Images

Emilia Romania

Fot. Motorlat

Homepage | Autodromo di Imola

Frédéric Vasseur :

“Mieliśmy solidny początek sezonu i to jest dobra podstawa do budowania, począwszy od tego weekendu”.

Ważnym aspektem dla zespołu jest to że :

“Zrobiliśmy znaczący krok naprzód w wydajności, być może jeden z największych w całej stawce. Jesteśmy teraz w walce w środku stawki, ale  pierwsza dziesiątka jest tam, gdzie trzeba zakończyć, aby przynieść do domu punkty. To musi być naszym celem na Imoli”.

Reasumując :

“W zeszłym roku mieliśmy tutaj najlepszy wynik w sezonie. Możemy to potraktować jako zachętę. Wiemy, że forma, którą pokazaliśmy w 2020 roku, jest tylko mglistym wskaźnikiem tego, czego możemy się spodziewać tym razem”.

“Widzieliśmy, jak trudno jest wyprzedzać na tym torze. W związku z tym nasz sobotni występ będzie kluczowy, aby upewnić się, że ruszymy do wyścigu na najlepszej możliwej pozycji, aby przywieźć punkty do domu.”

Kimi Räikkönen :

Emilia Romania

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Jesteśmy przekonani, że możemy być w środku walki o punkty na Imoli, ale nie mamy złudzeń, że będzie to łatwe.”

Niewątpliwie jednocześnie stwierdzając :

“Widzieliśmy w Bahrajnie, że nawet dobry weekend nie oznacza finiszu w czołowej dziesiątce, więc wiemy, że musimy nadal naciskać, aby poprawić wszystko, co robimy od czwartku do niedzieli: różnica między zakończeniem  tuż za najlepszymi drużynami a poza pierwszą dziesiątką będzie bardzo mała.”

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu :

“Mam nadzieję, że uda nam się odrobić pracę domową, mieć dobry weekend i być w pierwszej dziesiątce: wiemy, co jest pod naszą kontrolą, a co nie, więc musimy tylko upewnić się, że działamy tak, jak potrafimy.”

Antonio Giovinazzi :

Emilia Romania

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Podobnie jak Szef zespołu :

“To, co widzieliśmy w Bahrajnie, dało nam duży zastrzyk pewności siebie. Cieszymy się, że możemy zobaczyć, jak konkurencyjni możemy być na Imoli”.

Bez wątpienia mówi o szczegółach które zdecydować mogą o każdym punkcie w Emilia Romania:

“Wiemy, że możemy być w walce, ale wiemy też, że musimy zapewnić bezbłędny weekend, aby zmaksymalizować nasze zyski: marginesy są bardzo małe w środku stawki, zwłaszcza w kwalifikacjach, a każdy najmniejszy szczegół robi różnicę.”

Chciałbym otworzyć swój dorobek punktowy na Imoli, na domowej ziemi: w zeszłym roku miał 3 wyścigi w domu. To zawsze szczególne uczucie ścigać się w domu i w ten weekend nie będzie inaczej.”

Robert Kubica Klub Kibiców

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 08:47

Udostępnij:

error: Content is protected !!