^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 23 maja 2021

Alfa Romeo i pierwsze punkty

Alfa Romeo Racing ORLEN zdobył dziś pierwszy punkt dzięki Antonio Giovinazzi’emu. Giovinazzi podczas kwalifikacji wywalczył P10 i na tym samym miejscu ukończył wyścig.

Alfa Romeo Monaco

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo Racing ORLEN i pierwszy punkt

W końcu nadszedł pierwszy punkt, nasze pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce w sezonie, a do tego potrzebny był mocny, dojrzały występ na ulicznym torze Monako. Przywozimy do domu punkt po weekendzie, w którym pokazaliśmy znaczny postęp, jaki poczyniliśmy i w którym wszyscy w zespole dali z siebie wszystko, czego od nich wymagano.

Po sobotnich kwalifikacjach, w których Antonio Giovinazzi był 10, a Kimi Räikkönen 14, niedziela pokazała, że postępy zespołu nie są przypadkowe: tempo wyścigowe było dobre, a nawet można było odczuć rozczarowanie, że nie udało nam się osiągnąć więcej niż P10 i P11 u Antonio i Kimiego.

Na innym torze, gdzie wyprzedzanie jest możliwe, dwa samochody z miejscami P8 i P9 byłyby bardzo prawdopodobne.

Przywiezienie do domu punktów z myślą, że można było zdobyć ich jeszcze więcej, pokazuje głód i determinację tego zespołu.

To pokazuje pewność siebie, jaką dał nam nasz występ i chęć kontynuowania serii dobrych wyników. Zła passa została przerwana, a my chcemy dalej zdobywać punkty. Teraz kolej na Baku.

Frederic Vasseur (Szef Alfa Romeo Racing ORLEN)

Alfa Romeo Monaco

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To wspaniale, że w końcu udało nam się wystartować i dojechać do mety w pierwszej dziesiątce, na co zasłużyliśmy. W ostatnim roku, a zwłaszcza ostatnio, zrobiliśmy wielki krok naprzód. Świadczy o tym tempo, jakie pokazaliśmy podczas całego weekendu.”

“Po raz pierwszy mieliśmy samochód w Q3 i kontynuowaliśmy jazdę w Q2; mieliśmy tempo, aby robić postępy i wszyscy, od załogi po kierowców i pitwall, wykonali dziś bardzo dobrą pracę.”

“Nasze dobre tempo wyścigowe pozwoliłoby nam na zajęcie jeszcze wyższego miejsca na każdym innym torze, ale możemy być bardzo zadowoleni z tego, co pokazaliśmy.”

“To duży zastrzyk motywacji dla wszystkich w zespole i może dać nam pewność, że w kolejnych wyścigach, począwszy od Baku, będziemy spisywać się jeszcze lepiej.”

Kimi Raikkonen

Alfa Romeo Monaco

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Dzisiejsze popołudnie nie było dla mnie najbardziej pracowite, awansowaliśmy o kilka miejsc, ale niewiele więcej się wydarzyło.”

“Tak to tutaj często bywa. Pokazaliśmy dobre tempo i to powinno nam pomóc w kolejnych wyścigach. Tutaj w Monako wyprzedzanie jest bardzo trudne, nawet jeśli ma się dużą przewagę tempa.”

“Jest jak jest, ale możemy się cieszyć, że zespół zdobył swój pierwszy punkt w sezonie.”

Antonio Giovinazzi

Alfa Romeo Monaco

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Naprawdę dobrze jest w końcu zdobywać punkty. Tempo przez cały weekend było naprawdę dobre, a ta pierwsza dziesiątka jest nagrodą za to.”

“Na innym torze, gdzie wyprzedzanie jest możliwe, mogliśmy być na miejscu P8, ale musimy być zadowoleni z tego wyniku i z tego, jak zespół zapewnił nam doskonały weekend.”

“Zrobiliśmy duży postęp i ten punkt będzie dla nas wszystkich dobrą motywacją, bo przed nami jeszcze tyle wyścigów. Teraz czekam na Baku, kolejny wyścig uliczny na torze, który uwielbiam.”

“Jeśli zaliczymy kolejny tak udany weekend, to będziemy mieli wszystko, co potrzeba, aby przywieźć do domu kolejny dobry wynik.”

Sauber Motorsport

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 20:37

Udostępnij:

error: Content is protected !!