^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 27 czerwca 2021

Alfa Romeo bez punktów. Kubica kandydatem do miejsca w ARRO.

Alfa Romeo Racing Orlen kończy Grand Prix Styrii bez punktów. Kimi Raikkonen ukończył wyścig na miejscu 11-tym a Antonio Giovinazzi na 15-tym. Za tydzień kolejna rywalizacja na torze Red Bull Ring.

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo i kolejna stracona szansa na punkty

W kolejnym wyścigu z ograniczonymi możliwościami strategicznymi, w którym prawie wszyscy kierowcy wybrali strategię jednego pitstopu, decydujące znaczenie miało tempo. Obydwaj kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN dobrze wystartowali, a Kimi awansował o pięć miejsc w stosunku do 18. pozycji startowej.

Niestety, kontakt pomiędzy Leclerc’iem i Gasly’m spowodował, że uszkodzony samochód kierowcy AlphaTauri, w którym doszło do przebicia opony nie był w stanie ominąć Antonio, który podjął manewr wymijania po zewnętrznej.

W rezultacie Włoch znalazł się na tyłach stawki, na szczęście bez żadnych uszkodzeń, ale z wielkim zadaniem, aby cokolwiek wynieść z tego wyścigu.

Kimi, startujący na twardych oponach, był w stanie wydłużyć swój pierwszy stint, awansując na szóste miejsce, gdy jego rywale zatrzymywali się po świeże opony. Ostatecznie zjechał do boksu na 36. okrążeniu i wrócił na 13. miejsce, jedno za Antonio, który już wcześniej zamienił średnie opony na twarde.

Na świeższych oponach Kimi dogonił i wyprzedził kolegę z zespołu, po czym ruszył w pogoń za Sebastianem Vettelem, wyprzedzając go ostatecznie na 11. Następnie zbliżył się do pociągu składającego się ze Strolla, Alonso i Tsunody, ale zabrakło mu okrążeń, aby zrobić dalsze postępy.

Antonio, który musiał wytrzymać znacznie dłuższy przeprawę niż otaczające go samochody, utrzymywał się tak długo, jak mógł, ale w końcu musiał oddać kilka pozycji i przekroczył linię mety na 15. miejscu.

Mimo, że ukończenie wyścigu w niewielkiej odległości od punktów jest rozczarowujące, to sposób, w jaki ten wynik został osiągnięty jest dowodem na ducha walki zespołu.

Alfa Romeo Racing ORLEN walczyła z Alpine, Aston Martinem i AlphaTauri od zielonych świateł do końca wyścigu, co jest wynikiem, na którym można się oprzeć przed przyszłotygodniowym wyścigiem w tym samym miejscu.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/good-comeback-but-no-reward/

Frederic Vasseur (Szef Alfa Romeo Racing ORLEN)

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był dla nas wszystkich bardzo zacięty wyścig i ogólnie dobra robota po trudnej sobocie. Ukończenie wyścigu tuż za punktami i mniej niż pięć sekund od P8, startując z miejsca, w którym byliśmy, jest oznaką mocnego wyścigu, ale ostatecznie nie mamy żadnych punktów do pokazania.”

“Nie mogę nic zarzucić naszemu dzisiejszemu występowi: strategia była dobra, kierowcy dobrze się spisali, a samochód miał dobre tempo.”

“Od początku do końca walczyliśmy ze wszystkimi zespołami wokół nas i pokazaliśmy, że mamy tempo, aby im dorównać lub ich wyprzedzić. Będziemy starali się wykorzystać to w przyszłym tygodniu i mamy nadzieję, że uda nam się pojechać jeszcze lepiej i wrócić do walki o punkty.”

Kimi Raikkonen :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Dziesięć okrążeń więcej i prawdopodobnie moglibyśmy zdobyć kilka dobrych punktów, ale niestety tak się nie stało.”

“Myślę, że zrobiliśmy dziś wszystko, co mogliśmy i osiągnęliśmy najlepszy wynik z punktu wyjścia. Strategia była właściwa, mieliśmy dobre tempo i miałem dobre odczucia w samochodzie.”

“Dobrze wystartowałem, stoczyłem kilka fajnych pojedynków i wyprzedziłem kilka samochodów, ale ostatecznie zabrakło tylko punktów. Postaramy się mieć lepszą sobotę w przyszłym tygodniu i dać sobie większe szanse na wyścig.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Kiedy na pierwszym okrążeniu wpadasz w poślizg i musisz wracać z ostatniej pozycji, to zawsze będzie to trudny wyścig. Na początku musiałem bardzo mocno naciskać, aby dogonić grupę, a to jeszcze bardziej nas skompromitowało.”

“Próbowaliśmy odrabiać straty przez podcięcie na twardych oponach, ale to sprawiło, że pod koniec wyścigu nie miałem już opon. Mimo to tempo wyścigowe nie było złe, co pokazał Kimi, zajmując P11.”

“Jeśli w przyszłym tygodniu będziemy mieli dobre kwalifikacje i unikniemy kłopotów na pierwszym zakręcie, możemy mieć nadzieję na lepszy wynik i przywiezienie punktów.”


Kubica kandydatem do miejsca w Alfa Romeo Racing ORLEN

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Szef Alfa Romeo Racing Orlen udzielił obszernego wywaidu portalowi Motorsport-Magazine.com. Vasseur przyznał, że Robert Kubica jest kandydatem to bycia kierowcą podstawowym w ekipie w sezonie 2022.

Niedawno powiedział Pan, że decyzję dotyczącą kierowców chce Pan podjąć w ostatnim kwartale. Wtedy zapadnie decyzja. Ale już teraz będzie się Pan rozglądał…

Vasseur: “To moja sprawa. To zadanie każdego szefa w padoku, mieć na oku wszystkich kierowców. Oraz na wszystkie niższe serie. Musimy wiedzieć, co się dzieje na rynku. To część interesu. Tak też robiłem, ale w ostatnich 3 latach zachowałem ten sam skład.”

Czy Robert Kubica, Pański kierowca testowy i rozwojowy też jest kandydatem?

Vasseur: “Tak, jest. Jego feedback jest zawsze dobry. Jest częścią zespołu. Zobaczymy, co się wydarzy. Pojedzie jeszcze kilka treningów w tym sezonie.”

Szef Haasa Günther Steiner nie robi tajemnicy z tego, że Ferrari mógł sobie wybrać juniora, który dołączył do zespołu. Jak to będzie u Pana: czy Ferrari może współdecydować?

Vasseur: “W obecnej chwili nie mają prawa współdecyzji, będziemy o tym rozmawiać w trakcie roku.”

Całość: https://www.motorsport-maga…

Robert Kubica Klub Kibiców – (robertkubica-klubkibicow.pl)

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 19:31

Udostępnij:

error: Content is protected !!