^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 8 lipca 2021

ELMS : 4 Hours of Monza 2021

4 Hours of Monza to już czwarta runda w tegorocznej edycji ELMS. Po 3 wyścigach ekipa WRT wciąż jest liderem w klasyfikacji generalnej kategorii LMP2. Czy w ten weekend uda się im powiększyć przewagę nad rywalami? Zapraszamy do śledzenia oraz komentowania.

ELMS

Fot. 24h-lemans.com

ELMS : 4 Hours of Monza 2021

Już w najbliższy weekend Robert Kubica ponownie zasiądzie za sterami prototypu LMP2. Tym razem Robert i jego koledzy z zespołu WRT będą rywalizować podczas 4 rundy serii ELMS na torze Autodromo Nazionale di Monza.

Fot. ELMS

Będzie to już piąta edycja 4-godzinnego wyścigu na Monzie w tej serii. Pierwsza odbyła się w maju 2017 roku, natomiast wcześniej włoska runda ELMS odbywała się na torze Imola.

Zwycięzcy poprzednich edycji wyścigu:

  • 2017: #22 – G-Drive Racing (Memo Rojas/Léo Roussel/Ryo Hirakawa)
  • 2018: #26 – G-Drive Racing (Jean-Eric Vergne/Roman Rusinov/Andrea Pizzitola)
  • 2019: #26 – G-Drive Racing (Roman Rusinov/Job van Uitert/Norman Nato)
  • 2020: #22 – United Autosports (Philip Hanson/Filipe Albuquerque)

W stawce znajdą się 44 samochody prowadzone przez 31 różnych zespołów, a udział weźmie 127 kierowców reprezentujących łącznie 32 różne nacje ze wszystkich zakątków świata. Pojawi się aż 19 samochodów w klasie LMP2 (zespoły JOTA, Realteam Racing i Racing Team Nederland powracają do serii w ramach przygotowań do wyścigu 24h Le Mans). Jest to największa liczba zgłoszeń LMP2 w ELMS od 2018 roku.

W ekipie najgroźniejszego rywala zespołu WRT (G-Drive #26) nastąpi zmiana kierowcy. Nyck de Vries w nadchodzący weekend będzie ścigał się w Formule E, a w jego miejsce zespół powołał Mikkela Jensena. Natomiast w samochodzie nr 21 DragonSpeed zamiast Gustavo Menezesa pojawi się znany wszystkim Juan Pablo Montoya.

Dyrektor wyścigów ELMS, Eduardo Freitas, tak wypowiadał się o rywalizacji na torze Monza:

„Monza jest znana jako Świątynia Prędkości i jest to tor, który wymaga długiej jazdy z pedałem gazu w podłodze. Zespoły muszą brać pod uwagę zużycie paliwa, które odgrywa dużą rolę jeśli chodzi o końcowy wynik wyścigu. Monza jest również znana z bezlitosnych pułapek żwirowych. Nie wybaczają one błędów kierowcy tak jak bardziej nowoczesne tory. To będzie na pewno intensywny wyścig, biorąc pod uwagę liczbę samochodów, które wezmą w nim udział. Możemy spodziewać się wspaniałego weekendu wyścigowego na Monzy.”

Vincent Vosse (szef WRT)

ELMS

Fot. WRT

“To będzie dla nas ważny weekend. W europejskiej serii Le Mans, po doskonałym początku z dwoma zwycięstwami, mieliśmy mały regres na torze Paul Ricard, gdzie zajęliśmy 5. miejsce. Na Monzie zrobimy wszystko, aby poprawić sytuację i spróbować umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji. Będzie to również dobry sposób na przygotowanie się do 6-godzinnego wyścigu FIA WEC, który odbędzie się w przyszłym tygodniu na tym samym torze.”

Robert Kubica

ELMS

Fot. Sergey Savrasov

“Bardzo się cieszę, że wracam na Monzę, to jeden z moich ulubionych torów i bardzo szczególne dla mnie miejsce, gdzie zawsze wracam z uśmiechem na twarzy. Ostre hamowania, długie proste i skoki na tarkach w samochodzie LMP to nowe rzeczy do odkrycia i doświadczenia, ale naprawdę nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania na tak wyjątkowym torze…”

Yifei Ye

Fot. WRT

“Wkraczając w drugą połowę sezonu naszym celem będzie udany weekend, po nieco trudnym wyścigu na torze Paul Ricard, gdzie prowadziliśmy przez pierwszą połowę wyścigu, ale w drugiej połowie przegraliśmy. Dobrą rzeczą jest to, że nasze tempo jest tam, wśród najlepszych, dlatego prowadzimy w mistrzostwach, ale nadal musimy ciężko pracować, aby obronić i rozszerzyć przewagę punktową.”

Louis Deletraz

Fot. MPSA

“Wspaniale jest wrócić do zespołu WRT. Nie mogę się doczekać Monzy, która będzie dla nas nowym wyzwaniem. Nadal prowadzimy w mistrzostwach i oczywiście będziemy mocno naciskać, aby powiększyć ten dystans. Monza to zawsze wyjątkowe miejsce, tak wspaniały tor i tak wiele historii…”

WRT.com

Harmonogram ELMS – Runda 4 (Monza, Włochy – 9-11 lipca 2021)

Czwartek 8 lipca 2021

TEST 1: 9:00 -10:55

TEST 2: 14:00 – 16:55

Piątek 9 lipca 2021

FP1: 13:00 – 14:30

Sobota 10 lipca 2021

FP2: 8:45 – 10:15

Kwalifikacje LMP2: 14:05 – 14:15

Niedziela 11 lipca 2021

4 – godzinny wyścig: 11:00 – 15:00

Klasyfikacja ELMS kategoria LMP2

ELMS

Fot Wikipedia

Transmisja Live

Galeria

Autor wpisu : @Hornet

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 00:15

Udostępnij:

error: Content is protected !!