^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 29 lipca 2021

Kubica w FP1 : Grand Prix Węgier 2021

Kubica zasiądzie w bolidzie Kimiego Raikkonena podczas pierwszego piątkowego treningu na Hungaroringu. Grand Prix Węgier to 11-ty wyścig w sezonie 2021 i ostatni przed przerwą letnią.

Kubica

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

FORMULA 1 MAGYAR NAGYDÍJ 2021

https://www.formula1.com/en/racing/2021/Hungary.html

Fot. Formula 1

Pierwsze Grand Prix – 1986
Liczba okrążeń – 70
Długość toru – 4.381 km
Dystans wyścigu – 306.63 km

Rekord toru – 1:16.627 Lewis Hamilton (2020)

Hungaroring był pierwszym torem Formuły 1, zbudowanym za żelazną kurtyną. Pomysł budowy toru zrodził na początku lat osiemdziesiątych, kiedy Bernie Ecclestone prezydent i szef Formula One Administration, chciał zorganizować Grand Prix w którymś z państw bloku wschodniego: Negocjacje z tymi krajami nie przyniosły jednak żadnego efektu. Przełom nastąpił w roku 1983, gdy pochodzący z Węgier specjalista od reklamy, Thomas Rohonyi, współpracujący z organizatorami Grand Prix Brazylii Formuły 1, zwrócił uwagę Ecclestone’a na Budapeszt.

Komunistyczne władze Węgier początkowo rozważały możliwość urządzenia wyścigu na tymczasowym torze ulicznym, ale szybko zdecydowano, że najlepszym projektem będzie budowa toru wyścigowego w położonej 19 kilometrów od Budapesztu Dolinie Trzech Źródeł. Za tą lokalizacją przemawiała ponadto przebiegająca nieopodal autostrada M3, która zapewniała szybkie połączenie ze stolicą Węgier. István Papp zaprojektował tor w taki sposób, by prawie z każdego miejsca zapewnić widzom możliwość obserwowania, co dzieje się na całym obiekcie (widać 80% toru). Budowa toru zakończyła się po ośmiu miesiącach od podpisania kontraktu.

Na pierwsze zawody w dniu 10 sierpnia 1986 przybyło blisko 200 000 kibiców, mimo tego, że cena biletu przewyższała wtedy kilkukrotnie średnie wynagrodzenie na Węgrzech. Tor jest wąski i kręty, a przez to bardzo trudny technicznie. Wyprzedzanie jest możliwe praktycznie tylko na końcu prostej startowej. Pierwsze zwycięstwo na nowym torze Hungaroring odniósł Nelson Piquet z zespołu Williams.

Kubica w FP1 na Hungaroring

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN, Robert Kubica, powróci do kokpitu na Hungaroring, biorąc udział w pierwszej sesji treningowej Grand Prix Węgier w piątek – w wyjątkowy weekend dla niego i zespołu.

Robert wsiądzie do samochodu Kimiego Räikkönena na tym samym torze w Budapeszcie, na którym w 2017 roku dokonał swojego powrotu do Formuły 1, podczas sesji testowej – wtedy, po raz pierwszy w jednomiejscowym bolidzie F1 po ośmioletniej przerwie od sportu. Będąc w samochodzie podczas treningów w Hiszpanii i w Austrii, Polak będzie chciał nadal przyczyniać się do rozwoju zespołu swoimi technicznymi uwagami, gdy zbliżamy się do przerwy letniej.

Wyjątkowy weekend Roberta będzie miał miejsce nie tylko na torze, ponieważ będzie on w centrum uwagi wielu kibiców biorących udział w wyścigu. Ponieważ Budapeszt jest jednym z ulubionych miejsc jego rodaków na weekendy wyścigowe, zespół zrobi wszystko, aby zapewnić wszystkim fanom wyjątkowe wrażenia: na specjalnym stoisku zespołu, umieszczonym w popularnej srebrnej Strefie Kibica, będzie można zobaczyć samochód i sprzęt wyścigowy zespołu, a także bogaty program wirtualnych spotkań z fanami, specjalne oferty handlowe i wiele innych.

Przez cały weekend fani będą mogli brać udział w konkursach, w których do wygrania będą ekskluzywne przedmioty związane z Robertem Kubicą i zespołem. Specjalny program na wyjątkowy weekend wyścigowy.

Frederic Vasseur :

“Robert wykonał w tym sezonie kawał dobrej roboty dla zespołu i cieszymy się, że wróci do samochodu w Budapeszcie. Jego uwagi techniczne naprawdę pomogły nam w ustawieniu samochodu i jesteśmy pewni, że pomoże nam wydobyć jeszcze więcej z naszego pakietu w trakcie sezonu.”

Robert Kubica :

“Zawsze świetnie jest wrócić do samochodu, szczególnie w Budapeszcie, który jest najbliższym Polsce wyścigiem w kalendarzu. Na trybunach zawsze jest wielu polskich kibiców i wiem, że będzie wiele flag witających mnie, gdy w piątek wyjadę z garażu.”

“Oczywiście, kiedy jesteś już w samochodzie, skupiam się na tym, aby jak najlepiej pracować dla zespołu i pomagać naszym inżynierom w ustawieniach samochodu. W środku stawki marginesy są naprawdę niewielkie, więc każda poprawa może mieć kluczowe znaczenie.”

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/robert-kubica-gets-practice-outing-in-budapest/

Harmonogram Weekendu Grand Prix Węgier

Piątek, 30/07/2021

11:30 – 12:30 : 1 sesja treningowa
15:00 – 16:00 : 2 sesja treningowa

Sobota, 31 /07/2021

12:00 – 13:00 : 3 sesja treningowa
15:00 – 16:00 : Kwalifikacje

Niedziela, 01/08/2021

15:00 : Wyścig

Harmonogram Eleven

Opony na wyścig

Fot. Pirelli

Galeria

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 21:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!