^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 26 września 2021

Alfa Romeo, Sochi i punkty Raikkonena

Alfa Romeo Racing ORLEN wywiózł z Grand Prix w Soczi cztery punkty dzięki ósmemu miejscu Kimiego Räikkönena.Wynik ten daje zespołowi siedem punktów w mistrzostwach, a następny wyścig odbędzie się 10 października w Istambule.

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Frederic Vasseur (szef Alfa Romeo Racing ORLEN) :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Wyścig był bardzo emocjonujący, a my wracamy do domu z kompletem punktów. Pomimo trudnej soboty, do wyścigu przystępowaliśmy z cichym optymizmem, ponieważ wiedzieliśmy, że będziemy w stanie walczyć. Kimi miał dobry start i wskoczył na 10. pozycję, a Antonio został uderzony i musiał wracać z tyłu. Stoczył kilka dobrych pojedynków i wykonał kilka ładnych manewrów wyprzedzania – tym bardziej, że nie miał radia.”

“Kimi przez większość wyścigu był w stanie trzymać się z Oconem, tuż za punktami, a kiedy spadł deszcz, podjęliśmy słuszną decyzję, aby zatrzymać się na interach. Udało mu się odrobić straty i przejechać linię mety na P8, cztery dobre punkty dla zespołu. To dobry wynik, nagroda za pracę, którą wykonaliśmy do tej pory i zastrzyk pewności siebie przed następnym wyścigiem w Turcji, który odbędzie się za dwa tygodnie.”

Kimi Raikkonen :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był dobry wynik, o który ciężko walczyliśmy. Na suchej nawierzchni byliśmy w stanie dotrzymać kroku rywalom, ale wyprzedzanie ich nie było łatwe, zwłaszcza w sekcjach z DRS. W końcu podjęliśmy właściwą decyzję w sprawie opon: myślałem, że robi się zbyt mokro i zdecydowaliśmy się na pit stop, co bardzo nam pomogło w końcówce. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy i zdobyliśmy kilka punktów.”

Antonio Giovinazzi :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był burzliwy wyścig, w którym wiele się działo. Zostałem uderzony w drugim zakręcie i straciłem tam kilka miejsc. Na dodatek od pierwszego okrążenia byłem bez radia, więc nie mogłem porozumieć się z zespołem.”

“To było trudne popołudnie, zwłaszcza gdy pod koniec wyścigu zaczął padać deszcz i nie mogłem rozmawiać z inżynierem o zmianie opon. Cieszę się z wyniku zespołu, ale już nie mogę się doczekać Turcji.”

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/into-the-rain-into-the-points/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:18

Udostępnij:

error: Content is protected !!