^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 12 września 2021

Grand Prix Włoch 2021 – podsumowanie

Grand Prix Włoch 2021 to jeden z tych wyscigów warty zapamiętania. Kraksa Verstappena i Hamiltona oraz wygrana Daniela Ricciardo to nie które z wydarzeń z dzisiejszego wyścigu.

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN stracił nadzieję na dobry wynik w trudnym Grand Prix Włoch. Antonio Giovinazzi i Robert Kubica zajęli 13. i 14. miejsce. Obiecujące tempo pokazane w kwalifikacjach i sprincie zostało zniweczone przez kolizję na pierwszym okrążeniu, w wyniku której Antonio znalazł się z tyłu stawki, a przed flagą w szachownicę zdołał jedynie w niewielkim stopniu przebić się do czołówki. Robert miał pozytywny wyścig, odrabiając miejsca na starcie i dobrze radząc sobie w walce w drugiej połowie wyścigu.

To rozczarowujący wynik, tym bardziej, że w trakcie całego weekendu pokazaliśmy wiele pozytywów. Dobre tempo, które towarzyszyło samochodom w treningach, sesji kwalifikacyjnej i sprincie, wciąż było obecne, ale okoliczności sprawiły, że nie mogliśmy przywieźć do domu punktów, na które byśmy zasłużyli.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/the-home-race-that-got-away/

Frederic Vasseur :

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Pokazaliśmy w ten weekend naprawdę dobre tempo, więc to rozczarowujące, że wyjeżdżamy z toru z pustymi rękami po wyścigu, który mocno skomplikował się na pierwszym okrążeniu. Wyniki w kwalifikacjach i w sprincie ustawiły nas na świetnej pozycji, z tempem pozwalającym walczyć z otaczającymi nas samochodami.”

“Niestety, kolizja na pierwszym okrążeniu zniszczyła wyścig Antonio i nawet Safety Car nie pozwolił nam wrócić do walki o punkty. Robert miał dobry wyścig, odrabiając straty na starcie i na pierwszym okrążeniu, co pozwoliło mu się pozbierać po problemach w kwalifikacjach. Dobrze walczył i w końcu zagrał zespołowo.”

“W sumie to stracona szansa dla zespołu, bo nasze tempo było dobre i weekend zapowiadał się świetnie, cały czas w pierwszej dziesiątce, aż do niedzieli, kiedy to przez okoliczności musieliśmy zadowolić się finiszem bez zdobycia punktów.”

Robert Kubica :

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Nie był to tak łatwy wyścig, na jaki liczyliśmy, ale ostatecznie wyciągnęliśmy z niego tyle, ile się dało. Moje pierwsze okrążenie było dobre – start nie był rewelacyjny, ale dobrze się ustawiłem i zyskałem trzy pozycje, mimo że jako jedyny oprócz Bottasa miałem twarde opony.”

“Przyczepność nie była zbyt dobra i wiedziałem, że muszę chronić opony, więc zwiększyłem dystans do Russella i miałem nadzieję na drugą część wyścigu, kiedy to media będą miały przewagę. Jednak nawet po postojach miałem problemy z podążaniem za samochodami z przodu – mogłem się zbliżyć, ale potem traciłem bardzo dużo przyczepności. W końcu stoczyłem kilka fajnych pojedynków z Sebastianem (Vettelem), po czym zamieniłem się miejscami z Antonio i ukończyłem wyścig na 14-tym miejscu.”

Antonio Giovinazzi :

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Szkoda, że tak udany weekend został zniweczony przez incydent na pierwszym okrążeniu. Na drugiej szykanie pojechałem trochę za szeroko, wskoczyłem na krawężniki i wtedy nie miałem kontroli nad samochodem. Muszę zobaczyć zdjęcia, żeby w pełni zrozumieć, co się stało.”

“Potem to był już tylko trudny wyścig: Miałem uszkodzoną podłogę i z tyłu było bardzo ciężko. To frustrujące, szczególnie, gdy wiemy, jak wyglądało nasze tempo i gdzie finiszowały samochody, które były wokół nas. Życzyłem sobie więcej na mój domowy wyścig w Monzy”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 20:46

Udostępnij:

error: Content is protected !!