^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 5 września 2021

Kubica, Zandvoort, wzruszenie i duma

Za nami Grand Prix Holandii w którym to Robert Kubica zastąpił Kimiego Raikkonena. Polak ukończył swoje 98 Grand Prix na 15-tej pozycji. 

Kubica

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Frederic Vasseur :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był dzień, w którym szczęście nie było po naszej stronie, z potencjalnym dobrym wynikiem utraconym przez niefortunną serię okoliczności. Po naszych najlepszych kwalifikacjach od 2014 roku, byliśmy pewni, że możemy mieć dobry wyścig.”

“Niestety, Antonio miał kontakt na początku wyścigu i stracił przez to kilka pozycji. Jego wyścig był jeszcze bardziej zagrożony, gdy miał przebicie opony zaledwie kilka okrążeń po swoim pit stopie i musiał wrócić po świeży komplet opon. Po tym, miał szansę, aby odzyskać kilka miejsc, ale pierwsza dziesiątka pozostała poza zasięgiem.”

“Robert miał dobry wyścig, z kilkoma ciekawymi walkami, a jego wyprzedzenie Latifiego na ostatnim okrążeniu było dobrym sposobem na zakończenie wyścigu. Zakończyliśmy wyścig na 14 i 15 miejscu w weekend, w którym zasłużyliśmy na więcej.”

Robert Kubica :

Kubica

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Jestem całkiem zadowolony z mojego wyścigu, nawet jeśli nie było łatwo wejść na jeden z najtrudniejszych, najbardziej fizycznych torów. Ostatni raz na pełnym dystansie ścigałem się prawie dwa lata temu w Abu Zabi, ale ostatecznie był to dobry wyścig i miałem nawet kilka fajnych pojedynków.”

“Wszyscy pewnie spodziewali się chaotycznego wyścigu, z żółtymi flagami, samochodami bezpieczeństwa, ale nic takiego nie miało miejsca. Udało mi się jeszcze stoczyć dobrą walkę z Sebastianem (Vettelem), a potem dogonić Latifiego i wyprzedzić go na ostatnim okrążeniu, co było świetną zabawą. Biorąc pod uwagę ilość przygotowań, jakie miałem, jestem bardzo zadowolony z tego, jak poszedł wyścig i jestem gotowy, jeśli zespół znów będzie mnie potrzebował.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był dobry start z dobrej pozycji, ale już na pierwszym okrążeniu miałem kontakt z Fernando i spadłem o kilka miejsc. Wciąż byliśmy w pierwszej dziesiątce i wyglądaliśmy solidnie, ale wtedy przebicie opony zepsuło nam wyścig.”

“Do tego momentu był to naprawdę dobry weekend, ale ten pech podczas wyścigu sprawił, że nie zdobyliśmy żadnych punktów. Teraz skupiamy się w pełni na Monzie, moim domowym wyścigu.”

Robert Kubica po Grand Prix Holandii 2021

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 21:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!