^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 10 października 2021

Alfa Romeo Racing ORLEN : Mocny wyścig tylko brakuje nagrody

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN rozegrał bardzo dobry wyścig o Grand Prix Turcji 2021, w którym Antonio Giovinazzi i Kimi Räikkönen po walce z tyłu stawki nie zdołali zdobyć punktów, zajmując 11 i 12 miejsce. To był występ zespołu, który zasłużył na nagrodę w postaci punktów, wynik, który bez wątpienia by się pojawił, gdyby wyścig był tylko o jedno okrążenie dłuższy, z Antonio i Kimi szybko zbliżającymi się do walczącego Estebana Ocona.

Alfa Romeo Racing

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo Racing i Grand Prix Turcji

Po trudnej sobocie, w której ich najlepsze okrążenia zostały odwołane, Antonio i Kimi rozpoczęli wyścig z miejsc P16 i P17, dzięki czemu pierwsze okrążenie przejechali na 12. i 13. pozycji, a punktem kulminacyjnym był brawurowy manewr Kimiego wokół Micka Schumachera na ósmym zakręcie.

Wyścig był dość spokojny dla obu kierowców, ponieważ przedłużyli swoje czasy na pośrednich oponach, ale w końcowych etapach obaj pokazali dobre tempo, aby zmniejszyć dystans do Ricciardo, wyprzedzając McLarena na okrążeniu przed końcem i goniąc Ocona – niestety nie byli w stanie wykonać manewru aby zdobyć 10. miejsce przed końcem.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/65362/

Frederic Vasseur (szef Alfa Romeo Racing ORLEN)

Alfa Romeo Racing

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Zespół miał bardzo mocny wyścig, z dobrym tempem i oboma kierowcami, którzy wyprzedzali Ricciardo, Russella, Alonso i innych. Po wczorajszych trudnych kwalifikacjach, dobrze wystartowaliśmy oboma samochodami, co dało nam szansę na punkty. Warunki na torze nie były najłatwiejsze, ale obaj kierowcy zachowali zimną krew i stopniowo zbliżali się do pierwszej dziesiątki.”

“W końcu znaleźliśmy się wśród najszybszych samochodów na torze i mogliśmy wyprzedzić Ricciardo, ale zabrakło nam tylko jednego okrążenia, aby złapać i wyprzedzić Ocona, aby zdobyć ostatni punkt. Kończenie wyścigów na miejscach P11 i P12 jest zawsze frustrujące, byliśmy bliscy zdobycia dwóch punktów z rzędu, ale potraktujemy to jako zachętę przed Austin.”

Kimi Raikkonen :

Alfa Romeo Racing

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był dobry wyścig, ale ostatecznie nic z niego nie wynieśliśmy. Warunki były w porządku, bardzo spójne przez cały wyścig, a my mieliśmy przyzwoite tempo. Mimo to, trudno było nas wyprzedzić aż do końca, kiedy niektórzy naprawdę walczyli z oponami. Byliśmy bardzo blisko zdobycia punktów, ale zabrakło nam okrążeń, aby je zdobyć.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Brakowało nam tylko jednego okrążenia, aby znaleźć się w punktach i to jest naprawdę frustrujące. Wyścig nie był zły, mimo że po wczorajszych kwalifikacjach startowaliśmy z tyłu, co utrudniło wszystko. Daliśmy z siebie wszystko, ale niestety to nie wystarczyło – na najmniejszy margines, bo zaledwie jedną sekundę. W ostatnich kilku wyścigach mieliśmy dobre tempo, więc skupmy się na powrocie do punktacji na następny wyścig w Austin.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 21:21

Udostępnij:

error: Content is protected !!