^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 6 października 2021

Zapowiedź Grand Prix Turcji 2021

Alfa Romeo Racing ORLEN udaje się do Turcji na 16. rundę mistrzostw 2021. W ten weekend zespół powróci na miejsce jednego z najbardziej spektakularnych wydarzeń ubiegłego sezonu, kiedy to kombinacja deszczu, gładkiego jak lustro asfaltu i konserwatywnego doboru opon zaowocowała jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów roku.

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Frederic Vasseur :

Fot. XPB Images

“Zdobycie punktów w Rosji było dużym zastrzykiem pewności siebie, w końcu udało nam się nagrodzić całą ciężką pracę zespołu. Na ostatnich okrążeniach wyścigu udało nam się w pełni wykorzystać okoliczności: warunki były trudne, ale udało nam się osiągnąć dobry wynik.”

“Teraz musimy utrzymać ten poziom wydajności, gotowi wykorzystać wszystkie szanse, jakie się pojawią. W zeszłym roku naprawdę dobrze wypadliśmy w kwalifikacjach w Stambule, to będzie podstawa, na której będziemy się opierać, gdy wrócimy do Turcji z zamiarem rozegrania kolejnego pozytywnego wyścigu.”

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/2021-turkish-grand-prix-preview/

Kimi Raikkonen :

Fot. Getty Images

“Zawsze miło jest zakończyć wyścig w pierwszej dziesiątce, zwłaszcza, że już wiele razy byliśmy tak blisko tego celu. Wynik był w bardzo specyficznych warunkach, więc nie możemy zbytnio przywiązywać do niego wagi, ale jednocześnie musieliśmy podjąć kilka właściwych decyzji i tak się stało.’

‘Zachowaliśmy zimną krew w trudnych momentach i udało nam się zrobić duży postęp przed flagą. Turcja będzie kolejnym ciekawym wyścigiem: w zeszłym roku był to dzień pełen wrażeń i wiemy, że nie możemy wykluczyć, że tym razem będzie podobnie. Będziemy musieli być ostrzy i zobaczymy, jak wszystko ułoży się w miarę upływu weekendu.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania w Turcji. Ostatni weekend wyścigowy nie był łatwy i czuję, że mogliśmy osiągnąć więcej w tych okolicznościach, ale to już przeszłość i chcę iść dalej.”

“Pamiętam nasze zeszłoroczne doświadczenie w Stambule, to był dość wyjątkowy wyścig i choć nie możemy spodziewać się powtórki warunków o niskiej przyczepności, jakie mieliśmy w 2020 roku, to wiemy, że musimy być gotowi na wszystko, co może się wydarzyć. Dobry wynik drużyny z Soczi był dla nas wszystkich bodźcem i chcemy go wykorzystać w ten weekend.”

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 23:08

Udostępnij:

error: Content is protected !!