^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 29 maja 2022

Podsumowanie Grand Prix Monaco 2022

Za nami Grand Prix Monaco 2022. Choć przez chwilę wydawało się , że spotka nas sytuacja z Grand Prix Belgii 2021, udało się przeprowadzić wyścig. Grande strategia Ferrari spowodowała, że wyścig wygrał aktualny rywal ekipy z Maranello – Red Bull, za kierownicą którego siedział Sergio Perez.

Grand Prix Monaco 2022

Fot. Getty Images

Grande strategia Ferrari, pech Haas’a, wygrana Red Bulla czyli Grand Prix Monaco 2022

Sergio Perez z zespołu Red Bulla wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix Monako. Na ulicznym torze poza podium uplasował się Charles Leclerc, który ruszał z pole position. Dzięki temu przewagę nad Monakijczykiem w klasyfikacji generalnej powiększył Max Verstappenz z Red Bulla, trzeci w niedzielę.

Grand Prix Monaco 2022

Fot. Getty Images

GP Monako rozpoczęło się z około godzinnym opóźnieniem z powodu opadów deszczu. Warunki miały spory wpływ na późniejsze wydarzenia. Groźny wypadek Micka Schumachera. Bolid rozpadł się na dwie części Mick Schumacher… Rywalizację rozpoczęto od trzeciego okrążenia ze startu lotnego. Już po kilkunastu minutach z wyścigu odpadł Mick Schumacher z Haasa, który doszczętnie rozbił swój bolid.

Na torze pojawiła się czerwona flaga, wyścig został zneutralizowany, pojawił się samochód bezpieczeństwa. Zła taktyka Ferrari Leclerc wciąż miał przewagę pole position. Przez długi czas prowadził, jednak później, na skutek błędnych decyzji jego teamu spadł na czwartą lokatę i nie był w stanie jej poprawić.

Chodziło o wymianę deszczowych opon na slicki. Jako pierwsi wymienili je swoim kierowcom w Red Bullu, ekipa Ferrari zwyczajnie zaspała. Do tego brak koordynacji spowodował, że w tym samym czasie w pit stopie pojawił się Carlos Sainz i Leclerc. Ten drugi, lider, musiał czekać na swoją kolejkę.

Stracił kilkanaście sekund i na tor wrócił dopiero na czwartej pozycji. Prowadził Perez przed Sainzem i Verstappenem. “Co robicie, co się dzieje” – krzyczał zdenerwowany przez radio Monakijczyk, gdy czekał na zmianę opon. Ostatecznie zwyciężył Perez z Red Bulla, dla którego jest to dopiero trzecia wygrana Grand Prix w karierze.

Drugi na mecie pojawił się Carlos Sainz (Ferrari), trzeci Max Verstappen (Red Bull). Liderem MŚ jest Verstappem, który powiększył przewagę nad Leclercem do dziewięciu punktów.

Źródło : https://eurosport.tvn24.pl/f1,116/grand-prix-monako-2022-wyniki-niedzielnego-wyscigu-i-relacja-formula-1,1107221.html

Wyniki Grand Prix Monaco 2022

Grand Prix Monaco 2022

Fot. BBC Sports

Klasyfikacja kierowców po GP Monaco 2022

Fot. BBC Sports

Klasyfikacja konstruktorów po GP Monaco 2022

Grand Prix Monaco 2022

Fot. BBC Sports

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 21:43

Udostępnij:

error: Content is protected !!