^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 20 czerwca 2022

Kubica : Bezpieczeństwo nie powinno być wykorzystywane do uzyskania przewagi technicznej

Robert Kubica w ekskluzywnym wywiadzie dla Express Sport wypowiedział się na temat zespołów, które domagają się zmian w przepisach.

Kubica

Fot. James Moy Photography

Robert Kubica wypowiedział się na temat Mercedesa i Toto Wolffa i ich dążeniu do zmian w przepisach dotyczących “podskakiwania” bolidów. Srebrne Strzały od początku sezonu zmagają się z problemem odbijania się bolidu od toru, a Toto Wolff podczas Grand Prix Azerbejdżanu wezwał do wprowadzenia zmian.

George Russell również głośno wypowiadał się na temat problemów z “podskakiwaniem” bolidu, ostrzegając, że jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie działania, kierowcy na starcie stanie się coś złego. Kubica twierdzi jednak, że “bezpieczeństwo nie powinno być wykorzystywane do zwiększania osiągów”, co jest oczywistą odpowiedzią na konsekwentne dążenie Mercedesa do zmiany przepisów.

Kierowca rezerwowy Alfy Romeo wezwał inżynierów do “znalezienia kompromisu”, ale podkreślił, że zespoły nie wprowadzają zmian, ponieważ nie chcą stracić osiągów.

W rozmowie z Express Sport powiedział: “Rozwiązanie jest bardzo proste, w końcu poszliśmy w tym kierunku na początku roku, po prostu podnieśliśmy samochód i wyeliminowaliśmy “podskakiwanie”. Zawsze istnieje cienka granica między bezpieczeństwem, które jest podstawą. A bezpieczeństwo nie powinno być wykorzystywane do uzyskania przewagi technicznej i wydajności przez kogoś, kto z trudem akceptuje fakt, że musi podnieść samochód.”

Źródło : Express.co.uk

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 16:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!