^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 11 września 2022

Kubica i Prema podsumowują 6 Hours of Fuji

Robert Kubica i zespół Prema ORLEN Team zajął szóste miejsce w przedostatniej rundzie 2022 FIA World Endurance Championship na torze Fuji Speedway. Zespół z dużymi nadziejami i motywacją przystąpił do swojego pierwszego wyścigu w Japonii ale z trudem znajdował tempo i nie był w stanie odzyskać go w trakcie weekendu, mimo że nie popełniał błędów na torze i w pit stopie.

Kubica

Fot. Prema ORLEN Team

Kubica i Prema podsumowują wyścig 6 Hours of Fuji

Pomimo czystej i umiejętnej jazdy tria : Lorenzo Colombo, Louis Delétraz i Robert Kubica, wyścig nie przyniósł wiele satysfakcji. W kwalifikacjach Kubica dał z siebie 100 procent, aby wydobyć maksimum z samochodu #9 Oreca LMP2, ale musiał zadowolić się P9.

Zespół ciężko pracował nad znalezieniem większej przyczepności i balansu. Na początku 6-godzinnego wyścigu, Delétraz dzięki świetnej jeździe znalazł się na P3.

Kubica

Fot. Prema ORLEN Team

Colombo również świetnie się spisał.  Lorenzo trzymał się w pierwszej piątce i maksymalnie wykorzystał swoją jazdę, ale kiedy Kubica wsiadł do samochodu w połowie wyścigu, stało się jasne, że tempo samochodu nie jest wystarczające, aby utrzymać się w czołówce.

Zespół zdecydował się na późny pit stop, ale ta strategia ostatecznie się nie opłaciła. Delétraz zaliczył kolejny bezbłędny przejazd w końcówce, ale z ostatniego pit-stopu wyszedł na szóstym miejscu i tam też ostatecznie przekroczył linię mety.

Mimo że wynik nie był zgodny z oczekiwaniami, cały zespół bardzo docenił fakt, że po raz pierwszy ścigał się w Japonii oraz niesamowite wsparcie japońskich kibiców. Ostatnia runda WEC odbędzie się 12 listopada na Bahrain International Circuit. Podczas przerwy zespół wróci na tor na dwie ostatnie rundy European Le Mans Series w Spa-Francorchamps i Portimao.

Lorenzo Colombo :

“Przyjeżdżając tutaj do Japonii zmagaliśmy się z problemami od piątku. Staraliśmy się jak najlepiej poprawić samochód, ale inne zespoły też sporo poprawiły, więc nie mogliśmy zmniejszyć dystansu.”

“Dzięki strategii w pierwszej części wyścigu byliśmy bardzo konkurencyjni, a także lepsi od innych. Robert i Louis próbowali naciskać mocniej, a my dostosowaliśmy strategię, aby zyskać na samochodach z przodu, ale i tak nie opłacało się. To P6, spróbujemy ponownie w następnej rundzie w Bahrajnie.”

Robert Kubica :

“Nie taki weekend, jaki chcieliśmy. Z punktu widzenia wyścigu nie popełniliśmy żadnych błędów, ale po prostu nie mieliśmy tempa. Cuda nie zdarzają się z dnia na dzień i przez cały weekend brakowało nam ogólnej przyczepności.”

“Nigdy nie byliśmy naprawdę konkurencyjni, a kiedy musieliśmy naciskać, jak w ostatnich godzinach wyścigu, kiedy przyczepność się poprawiła, samochód nie był konkurencyjny. Będziemy musieli usiąść, pomyśleć o tym, spróbować zrozumieć, co się stało i wrócić silniejsi w Bahrajnie.”

Louis Deletraz :

“Od FP1 walczyliśmy o tempo i byliśmy wyraźnie za WRT, Jotą i United. Ciężko pracowaliśmy, ale wyglądało na to, że to nie był nasz weekend. Start był świetny, wróciłem o kilka pozycji, ale potem, gdy wyścig się ustabilizował i chodziło o tempo, walczyliśmy. Próbowaliśmy czegoś ze strategią, która była trudna, ale w końcu jest jak jest – P6. Wrócimy silniejsi w Bahrajnie”.

Źródło : https://premapowerteam.com/en/news/19021-r05-fuji-speedway-fia-wec-race-report

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 17:35

Udostępnij:

error: Content is protected !!