^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 20 listopada 2022

Kubica i pożegnanie z F1?

Właśnie zakończył się sezon F1 2022. W ostatnim piątkowym treningu za sterami bolidu Alfy Romeo, ponownie zobaczyliśmy Roberta Kubicę. Po udziale w FP1 , Robert udzielił kilku wywiadów w których wpowiedział się co do swojej przyszłości. W każdym z tych wywiadów przewijało się jedno pytanie : Czy to już koniec Kubicy w F1?

Kubica

Fot. James Moy Photography

Robert Kubica w pierwszym treningu w Abu Dhabi przejechał 22 okrążenia dla Alfy Romeo, a na koniec sesji zajął 14 miejsce wśród 20 kierowców. Z różnicą 1,431 sekundy do najlepszego czasu Lewisa Hamiltona i 0,409 sekundy za swoim kolegą z zespołu Valtteri Bottasem.

To był prawdopodobnie jego ostatni występ w kokpicie Formuły 1. “Zawsze byłem realistą” – mówi. “Muszę być ze sobą szczery: W wieku 38 lat nie byłoby niespodzianką nie znaleźć ponownie kokpitu.”

Czy to już koniec z F1?

Kubica : “Nie wiem. Moja historia pokazuje, że nigdy nie można mówić nigdy. Oczywiście, jedynym powodem, dla którego tu jestem, jest możliwość jazdy od czasu do czasu. Jeśli nie dostanę takiej szansy, będzie to prawdopodobnie koniec.”

“Oczywiście jest jeszcze Orlen, główny partner naszego zespołu. Oni muszą zdecydować, co chcą robić. Potem ja porozmawiam z zainteresowanymi stronami – obecnym zespołem lub innym – i sprawdzę czy mogę być w jakiś sposób zaangażowany i przydatny. To ważne. Nie chcę być w F1, jeśli nie będę mógł się przydać.”

Sugestię, że Orlen może skierować swoje zainteresowanie w stronę innej ekipy, Kubica skomentował następująco:

“Nie wiem. Nie chcę mówić za nich. Nie ja zarządzam budżetem i nie ja jestem w radach nadzorczych. Muszę zajmować się swoimi obowiązkami.”

“Zawsze podchodziłem do tego realistycznie. Szczerze – w wieku [prawie] 38 lat nie możesz być zaskoczony, jeśli nie dostaniesz już możliwości jazdy. Jak już mówiłem: jeśli, jeśli, jeśli. Za dużo tych „jeśli”. Poczekajmy więc, co się wydarzy.”

“Jestem teraz ‘wolnym strzelcem” – mówi Robert. 

Robert Kubica w swojej karierze, według bazy danych Formuły 1, wystartował w 99 Grand Prix, z czego ostatnie miało miejsce na Monzy w 2021 roku, kiedy to zastąpił regularnego kierowcę Alfy Romeo – Kimiego Raikkonena, który cierpiał wówczas na koronawirusa. Kubica ukończył wówczas wyścig na 14 miejscu.

Źródła : Motorsport – Total Motorsport.pl

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 20:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!