^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 3 lutego 2023

Kubica i Deletraz powracają do WRT w WEC!

W końcu poznaliśmy plany Roberta Kubicy na sezon 2023. Robert jak i Louis Deletraz powracają do ekipy WRT w której będą ścigać się w serii FIA World Endurance Championship.

Kubica

Fot. ORLEN Team WRT

Team WRT ogłosił dziś skład kierowców pierwszego z dwóch swoich samochodów, które wystartują w 2023 roku w FIA World Endurance Championship, w klasie LMP2. W samochodzie ORLEN Team WRT Oreca 07 Gibson #41 belgijskiego zespołu zasiądą Rui Andrade, Louis Delétraz i Robert Kubica.

Podczas gdy Angolczyk Andrade wystartuje w swojej drugiej z rzędu kampanii WEC w barwach Team WRT, zarówno Szwajcar Delétraz, jak i Polak Kubica z radością powrócą do zespołu. Delétraz i Kubica zostali ukoronowani mistrzami ELMS z zespołem WRT w 2021 roku, u boku Yifei Ye i po zdobyciu trzech zwycięstw w wyścigach.

Pełny skład samochodu #31 zostanie ogłoszony w odpowiednim czasie, przed pierwszą rundą WEC 2023 w Sebring 17 marca.

Vincent Vosse :

Fot. WRT

“Jak już mówiłem, nie będzie żadnych niespodzianek w naszych składach! Jestem bardzo zadowolony, że mamy okazję pracować z kierowcami, których bardzo dobrze znamy.”

“Louis i Robert byli fundamentalną częścią naszych sukcesów w 2021 roku, kiedy to zostali mistrzami ELMS w naszym pierwszym sezonie z LMP2, a wszyscy pamiętamy dramatyczne ostatnie okrążenie w Le Mans, które pokazało jak bardzo konkurencyjni są razem!”

“Wspaniale jest widzieć ich w zespole z Rui, idziemy w kierunku strategii maksymalnego ataku z naszymi składami w sezonie 2023!”

Robert Kubica :

Kubica

Fot. ORLEN Team WRT

“Bardzo się cieszę, że wracam do rodziny WRT i będę reprezentował ORLEN Team WRT, ale tym razem w WEC, ponieważ ścigaliśmy się razem i zdobyliśmy mistrzostwo ELMS w samochodzie #41.”

“To będzie mój trzeci rok z Louisem, ale pierwszy z Rui, którego dobrze znam z padoku, a Louis zawsze bardzo wysoko oceniał go z czasów wspólnej jazdy w IMSA.”

“To będzie duże wyzwanie, aby ścigać się w WEC i oczywiście w Le Mans, byłoby miło zdobyć tym razem jedno okrążenie więcej, czego zabrakło nam w 2021 roku, kiedy straciliśmy zwycięstwo na ostatnim okrążeniu. Pozostaniemy skoncentrowani i będziemy ciężko pracować, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki!”

Rui Andrade :

Fot. Bullet Sports Management

“2023 zapowiada się na niesamowity rok i jestem naprawdę szczęśliwy, że ponownie połączymy siły z Louisem. W zeszłym sezonie świetnie się bawiliśmy w IMSA, zarówno na torze, jak i poza nim, i nie mogę się doczekać, by dzielić z nim samochód #41 w WEC.”

“Jestem również bardzo podekscytowany, że mogę powitać na pokładzie Roberta, ponieważ jest on niezwykłym kierowcą z ogromnym doświadczeniem. Pamiętam, że oglądałem go w F1, a teraz ścigać się u jego boku to zaszczyt. Mamy solidny skład, konkurencyjny samochód i najlepszy zespół, który stoi za nami. Sebring nie może nadejść zbyt szybko!”

Louis Deletraz :

Fot. ORLEN Team WRT

“Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę być częścią programu WRT w WEC. Rozpocząłem swoją pełnoetatową karierę endurance z zespołem w 2021 roku i mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z naszym tytułem ELMS.”

“Jeszcze bardziej wyjątkowy jest powrót razem z Robertem i będzie to trzeci rok z rzędu, w którym będziemy dzielić samochód! Mamy niedokończone sprawy w WEC i podczas 24H Le Mans. Mieć Rui z nami jest fantastyczne, jest świetnym kierowcą, a także przyjacielem.”

“Wygraliśmy już razem wyścigi w IMSA i mam nadzieję, że w tym sezonie będziemy mogli dodać do naszego CV wiele kolejnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego programu. Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy!”

Źródło : WRT

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 11:08

Udostępnij:

error: Content is protected !!