^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 26 września 2023

Kubica i Vettel w jednym teamie w WEC?

Robert Kubica i Sebastian Vettel w przyszłym roku mogą razem jeździć w zespole Jota w WEC w kategorii Hypercar , taką informację podaje portal Auto Motor und Sport. Według AMuS, Kubica rozmawiał z BMW leczy wygląda na to, że Hertz Team JOTA to lepsza opcja. Vettel natomiast miał również otrzymać ofertę od Joty i wziąć udział w testach, które odbędą się już w przyszłym miesiącu w Hiszpanii.Podobne informacje podaje również portal Bild…

Kubica i Vettel

Fot. Williams Racing

Kubica w Hertz Team JOTA?

Robert Kubica ma za sobą niezwykle udane tygodnie. Jego ekipa WRT wygrała na japońskim torze w Oyamie szóstą rundę długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship).

Problem w tym, że ze już za rok samochody klasy LMP2, którymi ściga się Polak, nie będą startować w tym czempionacie. W związku z tym nasz rodak musi szukać nowego zatrudnienia.

Łączono go z Peugeotem, ale zespół postawił ostatecznie na Stoffela Vandoorne’a. “Bild” donosił, że krakowianin negocjuje teraz z Hertz Team JOTA, który w przyszłym roku będzie korzystał z dwóch Hypercarów marki Porsche. Okazuje się, że jego kolegą z zespołu może zostać legenda sportów motorowych.

Vettel w jednym teamie z Kubicą?

Mowa o Sebastianie Vettelu. Jak poinformował serwis “Auto Motor und Sport”, Niemiec prowadzi rozmowy z brytyjskim zespołem. Co więcej, miał już nawet otrzymać od niego konkretną propozycję. Ta nie została jeszcze przyjęta. Media spekulują, że weźmie on udział w testach w Hiszpanii, które odbędą się na początku października. Jeśli pokaże odpowiednią prędkość i sam poczuje, że chce wrócić na tor, to podpisze kontrakt.

“Jeśli w którymś momencie dojdę do wniosku, że bez ścigania się nie obejdzie, to pojadę ponownie” – powiedział Vettel w miniony weekend podczas GP Japonii F1. Tym samym nie zaprzeczył, że takowa oferta się pojawiła i że ją rozważa. Tym samym Vettel mógłby nie tylko ścigać się w jednym zespole z Kubicą, ale i w jednym pojeździe.

Polak ma być też w kontakcie z BMW, ale zdaniem mediów, Jota jest dla niego najlepszą opcją na 2024 rok. Dodatkowo brytyjski zespół liczy, że Kubica przyprowadzi ze sobą sponsora, a konkretnie Orlen.

Jenson Button trzecim kierowcą Joty obok Kubicy i Vettela?

To jednak nie koniec rewelacji, ponieważ Jota ma zamiar ściągnąć kolejne legendy F1. Jak donoszą dziennikarze, Jenson Button miał pochwalić się kolegom, że także wróci do ścigania w 2024 roku i miał już rzekomo podpisać kontrakt z Jotą. Na to stanowisko rozważany był też Kimi Raikkonen, ale po pojawieniu się plotek o Vettelu, temat Fina ucichł.

Źródło :Sport.pl

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 12:21

Udostępnij:

error: Content is protected !!