^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 10 października 2023

Rajd Polski powraca do WRC oraz dwie opcje Kubicy w WEC

Wczoraj popołudniu w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa PKN Orlen z udziałem min. Roberta Kubicy. Podczas konferencji ogłoszono, że Rajd Polski powraca do kalendarza WRC!

Kubica

Fot. Alfa Romeo F1 Team

Rajd Polski ponownie w kalendarzu WRC!

Przyszłoroczny 80. ORLEN Rajd Polski będzie jedną z rund WRC – najbardziej prestiżowej serii rajdowej na świecie. Wpisanie tej imprezy do kalendarza mistrzostw globu oficjalnie ogłoszono w poniedziałek w siedzibie Orlenu w Warszawie. Na konferencji prasowej obecny był między innymi Robert Kubica, który został zapytany, czy kibice mogą spodziewać się go na starcie. Odpowiedź 38-latka była jednoznaczna.

“W rajdówce nie siedziałem od ośmiu lat. Byłoby to wyzwanie. Oglądam i obserwuję ciągle WRC, więc wiem jaki tam jest poziom. Oby załóg z Polski było w tej imprezie jak najwięcej. Sam osobiście koncentruję się na wyścigach długodystansowych WEC. W tym roku mam jeszcze jeden wyścig do odjechania” 

“Przyjadę jako kibic na Mazury, a czy w innej roli? Nie byłoby to łatwe. Rajdy zawsze były moim marzeniem. Udawało mi się je łączyć z F1, później po wypadku wygrałem tytuł w WRC2. Moim miejscem jest jednak tor wyścigowy, więc myślę, że pozostawię reprezentowanie Polski innym załogom” – dodał Kubica.

Krakowianin podkreślił, że wyścigi długodystansowe WEC, w których zamierza nadal startować w roku 2024, mają dla niego wyższy priorytet niż rajdy samochodowe.

“Gdybym był 10 lat młodszy, to nawet bym o tym nie rozmyślał. Nawet gdybym miał inny program wyścigowy, to brałbym pod uwagę start w Rajdzie Polski. Nie wykluczam, że pojadę w tej imprezie, ale to wiąże się z wieloma elementami, które musiałyby się zgrać” 

Źródła : Interia.pl 

WP Sportowe Fakty

Kubica o przyszłości w WEC: Zostały dwie opcje

Wizyta Kubicy w Polsce była również dobrą okazją do zadania pytań na temat jego przyszłości w WEC. Niedawno pojawiły się informacje na łamach portalu Auto Motor und Sport o tym, że Robert rozmawia z dwoma ekipami w WEC – Hertz Jota oraz BMW z czego miałoby być mu bliżej do podpisania kontraktu z Jotą. Sam zainteresowany komentuje to tak :

“Informacje nie muszą wypływać, aby coś się działo. Rozmowy trwają, zaczęły się dużo wcześniej. Mówiłem przed Le Mans, że po wyścigu coś się ruszy. Ruszyło się, mogę powiedzieć, że ostatecznie zostały dwie opcje, które wybrałem i pomiędzy nimi zdecyduję”.

„Teraz koncentruje się na moim programie w WEC, ponieważ zadanie tego wymaga. To jest priorytetem. Nie jest tak, że starty w Hypercarze, w najwyższej kategorii, szczególnie teraz, kiedy wchodzi coraz więcej nowych producentów, marek, zespołów, to będzie coś prostego. Te mistrzostwa będą naprawdę na bardzo wysokim poziomie”.

„Oczywiście Formuła 1. Skłamałbym, gdybym powiedział, że jest to temat zamknięty. Jeśli coś się pojawi, to może zdecyduje się na łączenie tego, ale teraz koncentruje się na tym, co będzie w przyszłym roku i gdzie będę się ścigał”.

Kubica o niedoszłej współpracy z Alpha Tauri i możliwym drugim programie oprócz WEC

Kubica dodał również, że prowadził rozmowy z zespołem Alpha Tauri w kwestii współpracy, jednak propozycja ze strony ekipy z Faenzy nie była na tyle zadowalająca, aby skupił się także na pracy przy Formule 1.

„Były takie rozmowy, jednak rola, jaką miałbym pełnić w tym sezonie, nie była satysfakcjonująca dla mnie. Kocham Formulę 1, ale żeby być jakąś aktywną częścią zespołu. Aktywną nie mówię tutaj o pokazywaniu się w padoku i udzielaniu wywiadów, czy oprowadzaniu gości po garażu”.

„Szczerze, wolałbym wygrać Le Mans w Hypercarze niż w jakichś dziwnych okolicznościach zasiąść za kierownicą na jedno Grand Prix. Nie wiem, czy to zmieniłoby coś w moim życiu, oczywiście starty w Formule 1 byłyby czymś wyśmienitym ,ale trzeba podejść do tego realistycznie. Obecnie koncentruje się na WEC”.

„Jeśli chodzi o łączenie dwóch rzeczy, wiele osób to robi, ja to robiłem przez ostatnie trzy lata i mam swoje przemyślenia na ten temat. Wydaje mi się, że zajęcie się serią WEC będzie tak duże, że nie byłbym w stanie łączyć w stu procentach innych mistrzostw. Bardzo możliwe, że pojadę coś więcej niż tylko WEC, także robi się tego zbyt dużo” – podsumował Kubica.

Źródło : Motorsport Grand Prix PL

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Honorata HiP
o 10:06

Udostępnij:

error: Content is protected !!