^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 29 listopada 2023

Robert Kubica przedłuża umowę z Orlenem i potwierdza starty w WEC i ELMS w 2024 r.

Robert Kubica gościł dziś w Warszawie, gdzie ogłosił swój program wyścigowy na sezon 2024. Oprócz WEC z AF Corse będzie też powrót do European Le Mans Series. Więcej szczegółów do przeczytania poniżej w dzisiejszym artykule.

Kubica

Fot. ORLEN Team WRT

Kubica ogłasza swój program na sezon 2024

Robert Kubica w sezonie 2024 będzie kontynuował starty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Polak zasiądzie za kierownicą hipersamochodu Ferrari 499P zespołu AF Corse, który jest partnerem technicznym włoskiego producenta.

Polak wróci także do występów w European Le Mans Series. W serii tej będzie rywalizował w kategorii LMP2, wchodząc w skład stajni Team AO by TF.

Obydwa programy będą realizowane przy wsparciu ORLENU. Kubica przedłużył kontrakt z polskim koncernem i będzie reprezentował ORLEN Team przez kolejne trzy lata.

Kubica wchodząc w skład ORLEN Team WRT triumfował w cyklu European Le Mans Series 2021 w kategorii LMP2. W sezonie 2022 w mistrzostwach świata współpracował ze stajnią Prema, z którą zajął drugie miejsce w 24h Le Mans w LMP2. Wynik ten powtórzył w tegorocznej kampanii, gdy powrócił do szeregów belgijskiego ORLEN Team WRT, sięgając również po mistrzostwo serii.

W przyszłym roku będzie startował w obydwóch cyklach, przy czym w WEC zasiądzie we wspomnianym Ferrari 499P w najwyższej klasie Hypercar.

Kalendarz Długodystansowych Mistrzostw Świata 2024 liczy osiem rund. Kampanię zainaugurują zawody w Katarze drugiego marca, które poprzedzi oficjalna sesja testowa, również na torze w Losail, w dniach 24-25 lutego. Cykl ELMS z kolei będzie liczył sześć odsłon. Sezon ruszy czternastego kwietnia w Barcelonie.

Źródło : Motorsport. PL

Kubica w WEC : kalendarz 2024

Kubica WEC

Fot. FIA WEC

Kubica w ELMS : kalendarz 2024

Kubica ELMS

Fot. European Le Mans Series

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Honorata HiP
o 15:57

Udostępnij:

error: Content is protected !!