^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 7 maja 2013

Maciej Kot

Maciej Kot

Jak wiecie, lubimy czasem zaprosić do Klubu ciekawe osoby. Kilka dni temu, wysłaliście swoje pytania, zadaliśmy Maćkowi kilka najciekawszych i najczęściej się powtarzających.

Witamy dziś w Klubie sportowca, który jest także kibicem….Roberta Kubicy.

Skoczek narciarski……Maciej Kot.

Maciej Kot

Maciej Kot


1.Maciek przede wszystkim  gratuluję drużynowego medalu Mistrzostw Świata. Powiedz skąd u Ciebie zainteresowanie motosportem i samym Robertem?, a może to niespełnione marzenie z dzieciństwa?

@Elena

Maciej Kot:

Dziękuję za gratulacje. Motorsportem interesowałem się już jako małe dziecko. Czasami jeździłem z tatą na rajdy, które odbywały się na południu Polski. Tata przez parę lat pracował jako ratownik medyczny podczas rajdów i dzięki temu poznał dużo ciekawych ludzi związanych z tym sportem. Z czasem jak zacząłem coraz lepiej skakać miałem coraz mniej okazji do oglądania rajdów na żywo. Ale często śledziłem je na internecie bądź w telewizji. Kiedy Robert Kubica dostał się do F1 rozszerzyłem swoje zainteresowania o wyścigi i interesuję się nimi do tej pory.

2.Co sądzisz  o powrocie Roberta i czy wierzysz  w jego powrót do F1?

@Charlie

Maciej Kot:

Cieszę się, że Robert wrócił za kierownicę. Życzę mu jak najlepiej i wierzę, że osiągnie sukces w rajdach a w przyszłości wróci do F1. Widać, że jest bardzo zdeterminowany i zmotywowany. Jednak w takim sporcie potrzebuje jeszcze trochę szczęścia.

3.Czy będac fanem Roberta  i obserwując szybkie postępy Adama Małysza w rajdach, mógłbyś również siebie zobaczyć za kierownica rajdówki, oczywiście po zakończeniu kariery skoczka.

@Jarecki

Maciej Kot:

Myślę, że nie jest to wykluczone, że po zakończeniu kariery skoczka rozpocznę przygodę z motorsportem. Adam Małysz pokazuje wszystkim, że mimo braku wielkiego doświadczenia można robić szybkie postępy i osiągać sukcesy. Jak na razie rajdy i wyścigi traktuję jako pasję. Ale liczę na to, że w przyszłości pojawią się jakieś ciekawe oferty.

4.Jak to się stało że Robert zainteresował Twoją osobę?

@Piotrek.

Maciej Kot:

Robertem zainteresowałem się kiedy startował on jeszcze w niższych seriach niż F1. Wyczekiwałem informacji o jego startach i z niecierpliwoscią czekałem na jego debiut w F1.

Zdobył moją sympatie tym, że jest bardzo ambitny, dąży do perfekcji, na wszystko patrzy z chłodnym umysłem, nie traci zimnej krwi i walczy do końca.

5.Czy masz poza R.K. innych ulubionych kierowców, którym kibicujesz?

@Sandy

Maciej Kot:

Oczywiście, że tak. Od kiedy Adam Małysz zaczął startować w rajdach śledzę jego poczynania i bardzo mu kibicuje. Od dawna kibicuję też Krzysztofowi Hołowczycowi. Mam też swoich ulubionych kierowców zza granicy, niektórzy z nich niestety już nie są wśród żywych.

Poznałem też kilku kierowców osobiście i wiedząc jacy to co wspaniali i sympatyczni ludzie trzymam za nich kciuki i śledzę ich wyniki.

6.Jak odbierasz wybór Roberta na ten rok (rajdy) Jesteś mile zaskoczony czy lekko zawiedziony?

@cgw

Maciej Kot:

Jestem mile zaskoczony tym, że Robert zdecydował się wystartować w rajdach. Oczywiście wolałbym żeby była to formuła 1, ale myślę, że to dobry początek. Poza tym dzięki temu więcej mówi się o rajdach co mi odpowiada.

7.Co oznacza dla Ciebie bycie fanem Roberta Kubicy? Czy doceniasz jedynie jego osiągnięcia w sporcie czy Twój podziw budzi on sam jako człowiek?

Maciej Kot:

Nie znam Roberta osobiście, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się go poznać. Ale mam znajomych którzy razem z nim jeździli  i są jego kolegami. Jestem fanem Roberta nie tylko jako kierowcy, ale też jako człowieka. Pokazał naprawdę wielki chart ducha po wypadku i we wszystkim co robił wcześniej (dążenia do F1). Pokazał nam wszystkim, że marzenia można i trzeba realizować.

8.Jako oceniasz występy Roberta w rajdach i czy uważasz, że ma szanse startować w WRC w przyszłym roku?

@ZimnaMi

Maciej Kot:

Chciałbym aby Robert w przyszłym roku wystartował w WRC lub najlepiej w F1. Ale rywalizacja w niższej kategorii też jest fascynująca. Wiem z różnych źródeł, że Robert nie jest do końca zadowolony z auta. Widać, że jeszcze coś nie gra i nie może pokazać swoich możliwości na 100%. Robert jest perfekcjonistą i czasami nie zostawia marginesu błedu. W takim nieprzewidywalnym sporcie jak rajdy odrobina pecha i traci się cenny czas. I takie sytuacje zdarzały się w tym roku. Robert nie ma doświadczenia na szutrze i musi jeszcze przejechać troche kilometrów po tej nawierzchni oraz zgrać się z autem. Ale na asfalcie nie będzie na niego mocnego.

Serdecznie dziękujemy Maćkowi za podzielenie się z nami swoimi odczuciami co do Roberta Kubicy.

Życzymy  sportowych emocji i szybkości (na progu)!

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 22:48

Udostępnij:

error: Content is protected !!