^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 2 września 2015

Kubicy przybywa rywali w Tour de Corse 2015…

W nadchodzącym Tour de Corse 2015 zapowiada się doborowa stawka kierowców w topowych autach WRC.  Tak więc powiększa się grono konkurentów dla naszej załogi Robert Kubica / Maciej Szczepaniak w kolejnej tegorocznej asfaltowej  rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

754356

Pierwszym z nich będzie Stéphane Lefebvre. Młody francuski kierowca zaliczył bardzo udany start autem WRC w zakończonym pod koniec sierpnia ADAC Rallye Deutschland. Podróżując bardzo pewnie i równo zajął 10 miejsce w swym debiucie za kierownicą Citroena DS3 WRC. Szef Citroen Racing Yves Matton, który nie ukrywał swego zaskoczenia postanowił dać mu na asfalcie kolejną szansę.  „Nieznacznie przekroczył nasze oczekiwania i założenia. Był skupiony od startu do mety, robił postępy i podkręcał tempo, a jednocześnie wykazał się zrozumieniem strony technicznej. Biorąc to pod uwagę, a także zgodnie z naszymi założeniami, które przewidywały dwa starty w DS3 WRC, wystawimy go w tym samym aucie podczas Tour de Corse. Mamy nadzieję, że wykorzysta niemieckie doświadczenie na asfalcie i zrobi dalsze postępy” – powiedział Matton.

4354665

Kolejnym rywalem Roberta i Maćka na korsykańskich asfaltach będzie dobrze znany wszystkim polskim kibicom “nasz” Francuz Bryan Bouffier. Bryan utworzy załogę z Thibault de la Haye ponownie korzystając z Forda Fiesty RS WRC firmy M-Sport. Przypomnijmy, iż Bryan Bouffier poznał już bardzo dobrze Forda Fiestę, a w ostatnich 3 latach startował na Korsyce w kategorii ERC zajmując odpowiednio 2, 1 i 4 miejsce.  W ubiegłorocznej, francuskiej rundzie WRC, rozgrywanej jednak na asfaltowych drogach Alzacji, startował w barwach zespołu Hyundai Motorsport autem i20 WRC i zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej.

4354665

Dużym atutem obu kierowców będzie fakt, iż obaj to rodowici Francuzi, świetnie znający specyfikę asfaltowych odcinków 11 rundy tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Mając na uwadze powyższe oraz fakt, iż na starcie staną wszyscy kierowcy aut WRC startujący w tegorocznym cyklu, walka o dobry wynik na Korsyce może okazać się niezwykle trudna…

0909090

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 17:14

Udostępnij:

error: Content is protected !!